Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Witaj przyjazna szkoło! Żegnaj wakacyjno przygodo!” Huczne zakończenie wakacji i przywitanie roku szkolnego ze średzką Policją w Miękini

1 września 2023 r. na boisku sportowym w Miękini odbył się piknik pn.: „Witaj przyjazna Szkoło! Żegnaj wakacyjna przygodo!”, na który serdecznie zaprosili wszystkich mieszkańców powiatu średzkiego Komendant Powiatowy Policji w Środzie Śląskiej mł. insp. Dariusz Smoliński oraz Burmistrz Miękini Jan Marian Grzegorczyn.

Wydarzenie honorowym patronatem objął Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski. Nie zabrakło również Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, która zagrała wyjątkowy koncert z tej okazji.

Działania edukacyjno-prewencyjne wraz z elementami promocji Policji na rzecz szeroko rozumianego bezpieczeństwa w aspektach: „Bezpieczna droga do szkoły”, „Bezpieczny wypoczynek nad wodą” skierowane były dla dzieci i młodzieży powiatu średzkiego.

Dzięki współpracy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, Urzędu Miejskiego w Miękini oraz Samorządowego Ośrodka Kultury w Miękini zostało zorganizowanych wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się przygotowane stoisko Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej z atrakcjami takimi jak pokaz sprzętu policyjnego, odciski palców, kolorowanki, naklejki z logo KPP Środa Śląska, odblaski, gokart dla dzieci (w tym tor przeszkód), ulotki i broszury informacyjne, balony, baner Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Dzięki aktywnemu włączeniu się w przedmiotowe przedsięwzięcie władz gminy Miękinia, Ochotniczej Straży Pożarnej w Lutyni, Straży Ochrony Kolei oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej atrakcje dla dzieci zostały poszerzone o pokaz sprzętów, ściankę wspinaczkową, dmuchane place zabaw, konkurs plastyczny, zabawę w alko- i narkogoglach, różnorodne przekąski takie jak popcorn, watę cukrową, frytki, owoce itp, a także animacje, kolorowe warkoczyki. tatuaże, świetną muzykę oraz tańce. Było kolorowo i radośnie!

Nie zabrakło również obecności naszego wyjątkowego policyjnego gościa, jakim jest KOMISARZ LEW, który wśród dzieci i młodzieży cieszy się największym zainteresowaniem! Wszyscy obecni mogli się z nim przywitać, porozmawiać i przybić „piątkę”.

W tracie wydarzenia odbył się również turniej świetlic, w którym mali mieszkańcy powiatu średzkiego nie tylko rywalizowali ze sobą, ale świetnie się przy tym bawili! Każda grupa za udział w turnieju otrzymała pamiątkowy dyplom i drobne upominki, a trzy pierwsze miejsca zostały wyróżnione pucharem! Nie zabrakło również wyróżnień dla chętnych artystów, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym w ramach akcji letniej pod nazwą "Żegnaj wakacyjna przygodo" organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Środzie Śląskiej. Puchary, dyplomy, upominki i moc gratulacji na ręce dzieci złożyli: Komendant Powiatowy Policji w Środzie Śląskiej mł. insp. Dariusz Smoliński, Burmistrz Miękini Jan Marian Grzegorczyn oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Środzie Śląskiej mgr. inż. Anna Wojtasińska-Żygadło.

Dzięki współpracy i wzajemnym wsparciu wszystkich, którzy włączyli się w organizację wydarzenia udało się wraz z dziećmi i młodzieżą hucznie pożegnać wakacyjną przygodę i przywitać przyjazną szkołę! Takie przedsięwzięcia cieszą się ogromną satysfakcją i są świetną okazją do spotkania i integracji z lokalną społecznością, a przede wszystkim okazją, aby porozmawiać o bezpieczeństwie.

Komenda Powiatowa Policji w Środzie Śląskiej wszystkim, którzy dołożyli wszelkich starań  i włączyli się do organizacji wydarzenia pn.: „Witaj przyjazna Szkoło! Żegnaj wakacyjna przygodo!” - serdecznie DZIĘKUJEMY!

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń
tel. 693 726 093

  • Komisarz Lew z dwoma chłopcami podczas festynu, w tle radiowozy
  • Komisarz Lew z policjantką i dziewczynką podczas festynu, w tle radiowozy.
  • Komisarz Lew z dzieckiem podczas festynu
  • Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w środzie śląskiej na wspólnym zdjęciu podczas festynu
  • Nagrodzone dzieci na wspólnym zdjęciu podczas festynu
  • Komisarz lew wita się z dzieckiem podczas festynu

Pliki do pobrania

  • 280.41 KB
    deskrypcja do filmu
Powrót na górę strony