Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bez żadnego powodu zniszczyła drzwi w lodówce społecznej- została zatrzymana

Data publikacji 06.09.2023

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 38-letnią kobietę w związku z uszkodzeniem mienia z pobudek chuligańskich. Kobieta zniszczyła lodówkę społeczną z zawartością produktów spożywczych przeznaczonych dla osób ubogich. Swoim zachowaniem spowodowała straty w wysokości 1000 złotych. 38-latka usłyszała już zarzuty w tej sprawie. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie ona przed sądem, a grozić jej może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 38-letnią kobietę podejrzaną o uszkodzenie mienia z pobudek chuligańskich.

Jak ustalili funkcjonariusze, jeleniogórzanka 4 września bieżącego roku, przechodząc obok stojącej lodówki społecznej, bez żadnego powodu uszkodziła w niej drzwi. W lodówce znajdowały się produkty spożywcze przeznaczone dla osób ubogich. Swoim zachowaniem spowodowała straty w wysokości 1000 złotych. Sprawczyni dopuściła się tego czynu, wykazując rażące lekceważenie dla podstawowych zasad porządku prawnego i jak się okazało, dopuściła się tego czynu trzeci raz z rzędu w krótkich odstępach czasu.

Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie, na podstawie uzyskanych informacji oraz nagrań z kamer monitoringu, zatrzymali podejrzewaną o ten czyn 38-latkę. Kobieta, na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego, usłyszała już zarzuty popełnienia przestępstwa. Teraz za swoje występki odpowie przed sądem, a grozić jej może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony