Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

21-letni recydywista odpowie za kradzieże ubrań

Data publikacji 06.09.2023

Policjanci Wydziału Kryminalnego z jaworskiej komendy zatrzymali 21-latka podejrzanego o kradzież ubrań w jednym ze sklepów na terenie miasta. Mężczyzna zdejmował wieszaki z ubraniami i z „łupem” opuszczał budynek. Złodziej usłyszał już zarzuty dotyczące kradzieży mienia o łącznej wartości ponad 3 tysięcy złotych. O dalszym losie 21-latka zdecyduje teraz jaworski sąd.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego jaworskiej komendy pracowali nad sprawą trzech kradzieży w jednym ze sklepów odzieżowych działających na terenie miasta. Do zdarzeń doszło początkiem sierpnia br. Jak wynikało ze złożonego zawiadomienia, trzech młodych mężczyzn trzykrotnie ukradło odzież w postaci bluz i koszul męskich oraz obuwia sportowego powodując straty o łącznej wartości ponad 3 tysięcy złotych. Za każdym razem złodzieje wchodzili do sklepu, zdejmowali wieszaki wraz z ubraniami i z „łupem” pospiesznie opuszczali budynek.

W wyniku podjętych czynności operacyjno-rozpoznawczych policjanci trafili na ślad jednego ze sklepowych złodziei. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec Jawora, dobrze znany lokalnym stróżom prawa z wcześniejszych, podobnych występków. Mężczyzna nie był wcale zdziwiony kiedy funkcjonariusze zapukali do drzwi jego mieszkania. 21-latek przyznał się do popełnionych przestępstw, jednak nie wiedział, kim byli jego „wspólnicy”. Skradzionych ubrań nie udało się niestety odzyskać, gdyż zatrzymany zdążył je sprzedać przypadkowym osobom.

Jaworzanin usłyszał trzy zarzuty dotyczące kradzieży ubrań. Za popełnione przestępstwo 21-latkowi grozi nawet 7,5 roku pozbawienia wolności. Mężczyzna będzie bowiem odpowiadał w warunkach tzw. recydywy.

Sprawa jest rozwojowa. Jaworscy kryminalni prowadzą czynności zmierzające do ustalenia pozostałych dwóch współsprawców.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

 

Powrót na górę strony