Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wczoraj wałbrzyscy policjanci zatrzymali trzy osoby z narkotykami. Jedna z nich była poszukiwana

Tylko wczoraj wałbrzyscy policjanci zatrzymali trzy kolejne osoby, które posiadały środki psychotropowe w postaci metamfetaminy lub odurzające w postaci marihuany. Jedna z nich była poszukiwana, gdyż została już wcześniej skazana prawomocnym wyrokiem za przestępstwa narkotykowe i trafi dzisiaj za kraty więzienia. Funkcjonariusze po raz kolejny narkotykom mówią stanowcze nie i zapowiadają dalsze działania w tym zakresie.

W środę przed godziną 10:00 funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach otrzymali zgłoszenie o podejrzeniu kradzieży sklepowej w jednym z marketów w tej miejscowości. Na miejscu prowadzący czynności funkcjonariusze ostatecznie nie potwierdzili zgłoszenia, ale podczas kontroli osobistej w wierzchniej odzieży ujętego 43-latka znaleźli zawiniątko z kryształkami. Po wykonanym teście u technika kryminalistyki potwierdziło się, że była to metamfetamina. Boguszowianin został więc zatrzymany i ostatecznie usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Przed godziną 12:00 policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy zapukali do drzwi jednego z mieszkań na Podgórzu, ponieważ według ich informacji miał tam przebywać mężczyzna ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości. Szybko potwierdziło się, że funkcjonariusze mieli rację. Mundurowi zatrzymali przy ul. Poznańskiej 21-latka, który wyrokiem Sądu Rejonowego w Wałbrzychu na dwa miesiące już teraz trafi za kraty więzienia za przestępstwa narkotykowe. Podczas prowadzonych czynności okazało się, że poszukiwany miał również przy sobie środki odurzające w postaci marihuany, za co grozi mu dodatkowo kara do trzech lat pozbawienia wolności. Mężczyzna ostatecznie trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Dzisiaj zostanie przewieziony do Aresztu

Śledczego skąd trafi do wskazanego zakładu karnego na terenie kraju.

Ostatnia podobna interwencja miała miejsce po godzinie 18:00 na terenie Szczawna-Zdroju, gdzie na terenie jednej z posesji w tej miejscowości policjanci ogniwa wywiadowców wałbrzyskiej komendy wylegitymowali 28-letniego wałbrzyszanina podejrzewanego o posiadanie środków zabronionych prawem. Przy nim mundurowi znaleźli zawiniątko z marihuaną. Teraz mężczyzna także odpowie przed sądem za posiadanie narkotyków. Grozi mu trzyletni pobyt za kratami więzienia.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

  • Policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę
  • Narkotyki zawinięte w sreberko.
  • rozsypane narkotyki
Powrót na górę strony