Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wszczął awanturę w domu, po czym nietrzeźwy wsiadł na motor i odjechał

Data publikacji 09.09.2023

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy skierowali się do jednego z domów na terenie gminy, gdzie miało dojść do awantury domowej. W trakcie dojazdu policjanci rozpoznali jej uczestnika jadącego skuterem. Kierowca nie zareagował na sygnały pojazdu uprzywilejowanego i podjął próbę ucieczki. Po chwili mężczyzna był już w rękach mundurowych. Okazało się, że jest nietrzeźwy, a na domiar złego obowiązuje go dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy zostali wezwani na interwencję do jednego z domów na terenie gminy. Zgłaszająca poprosiła o pomoc funkcjonariuszy ponieważ jej mąż zaczął się awanturować.

W trakcie dojazdu na miejsce policyjnego patrolu mężczyzna wsiadł na motor i odjechał. Mundurowi jadąc na interwencję rozpoznali 52-latka, który poruszał się jednośladem. Niestety, pomimo włączenia sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Dynamiczne działania pościgowe zakończyły się na jego posesji, po tym jak wcześniej porzucił pojazd w polu i zaczął uciekać na pieszo.

Mężczyzna był agresywny i od początku interwencji znieważał policjantów. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile. Po sprawdzeniu 52-latka w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna ma orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mieszkaniec powiatu trzebnickiego natychmiast został zatrzymany przez interweniujących policjantów w związku z popełnionymi przestępstwami.

Zatrzymany spędził noc w policyjnej celi, a następnego dnia usłyszał łącznie 5 zarzutów. Za popełnione czyny odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Trzebnicy
st. asp. Daria Szydłowska
tel. 694 438 826

Powrót na górę strony