Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyjątkowe spotkanie młodzieży nad odrą w Malczycach z dolnośląskimi policjantami

Mundurowi wiele pracy i czasu poświęcają na działania profilaktyczne skierowane do młodzieży. W myśl zasady lepiej zapobiegać niż leczyć, podczas licznych spotkań informują o zagrożeniach z jakimi będą musieli się zmierzyć i tłumaczą w jaki sposób wybrać odpowiednie rozwiązania, by się nim przeciwstawić. Te spotkanie było wyjątkowe!

Nad rzeką Odrą dzięki współpracy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, Gminy Malczyce, Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Malczycach, Gminnej Komisji do spraw rozwiązywania problemów alkoholowych w Malczycach oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Środzie Śląskiej zorganizowano działania informacyjno-edukacyjne. Dotyczyły one szeroko rozumianego bezpieczeństwa w aspektach: przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii, czy „Bezpiecznej drogi do szkoły”. Nie zabrakło atrakcje dla młodzieży i co najważniejsze odbyły się nieco inaczej niż zwykle bo…w plenerze!

Specjalnie dla uczniów ostatnich klas Szkoły Podstawowej im. Skarbów Dolnego Śląska w Malczycach zorganizowano ciekawe, praktyczne i aktywne zajęcia tuż nad rzeką Odrą, w pięknej i jeszcze letniej scenerii. Pogoda dopisała, przygotowany zdrowy poczęstunek smakował, upominki przypadły do gustu, a rozmowom na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa nie było końca.

Do zajęć dołączył również Wójt Gminy Malczyce - Andrzej Niemiec, który nie ukrywał swojego ogromnego entuzjazmu do tego typu działań, szczególnie gdy widział ogromne uśmiechy na twarzach uczniów!

Ten mile spędzony czas dopełnili policjanci z Komisariatu Wodnego Policji we Wrocławiu, którzy dołączyli do nas, jednak tym razem prosto na zajęcia przypłynęli. Dolnośląscy wodniacy nie tylko przeprowadzili profesjonalną prelekcję na temat bezpieczeństwa nad wodą, ale zrobili świetny pokaz na skuterach wodnych na Odrze! To była wyjątkowa niespodzianka dla młodzieży!

Tego rodzaju prelekcje cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ są inne niż zwykle. Takie spotkania to świetna okazja, aby porozmawiać o bezpieczeństwie i dotrzeć do młodzieży szkolnej w nieco niekonwencjonalny sposób.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń
tel. kom. 693 726 093

  • Festyn w Środzie Śląskiej: policjantki rozmawiają z dziećmi
  • Festyn w Środzie Śląskiej: wspólne zdjęcie uczestników festynu
  • Festyn w Środzie Śląskiej
Powrót na górę strony