Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Amerykański policjant w odwiedzinach w bolesławieckiej komendzie

Data publikacji 08.09.2023

Policjant z New Jersey w Stanach Zjednoczonych, który przyleciał do Polski, przy okazji wizyty u rodziny i znajomych w Bolesławcu, odwiedził również bolesławieckich mundurowych. Spotkanie było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i porównania specyfiki tego samego zawodu na dwóch różnych kontynentach. Zdobyta w ten sposób wiedza z pewnością wpłynie na jeszcze lepszy poziom służby naszych stróżów prawa.

W Komendzie Powiatowej Policji w Bolesławcu odbyło się wyjątkowe spotkanie z udziałem I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Bolesławcu kom. Artura Ciupki i Przewodniczącego Regionu IPA Bolesławiec kom. Tomasza Kazimierczuka. Polskich mundurowych odwiedził amerykański policjant Marek, który ma podwójne obywatelsko i pochodzi z Wrocławia. 39 lat temu wyemigrował z Polski, a od 30 lat pełni służbę w amerykańskiej policji. Jest doświadczonym funkcjonariuszem, znającym problemy mieszkańców New Jersey oraz specyfikę terenu, na którym pracuje. Wielokrotnie uczył młodych policjantów praktyki w codziennej służbie oraz wykładał w szkole policyjnej.

Marek bywał już w Polsce na konferencjach dotyczących bezpieczeństwa, a także współpracował z policją holenderską. Prowadzone rozmowy były bardzo ciekawe. Padało wiele pytań o codzienną służbę, wyposażenie policjantów, współpracę z prokuraturą i sądami oraz charakter przestępczości. Jak się okazało, w Stanach Zjednoczonych również występuje problem związany z oszustwami na tzw. „wnuczka” i „policjanta”. Pomimo tego, że dzielą nas tysiące kilometrów, to mamy ze sobą wiele wspólnego. Wymiana doświadczeń z pewnością wpłynie pozytywnie na jeszcze lepszy poziom świadczonej służby przez naszych stróżów prawa.

Na koniec spotkania nastąpiła wymiana gadżetów oraz przyrzeczenie kolejnego spotkania, przy okazji następnej wizyty sierżanta Marka u rodziny w Bolesławcu.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600 266 990

Powrót na górę strony