Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł motorower… Liczył na zysk, sprzedając go na części

Data publikacji 10.09.2023

Oławscy kryminalni zatrzymali 29-latka, który kilka dni temu z terenu miasta ukradł motorower. Mężczyzna ukrył skradzione mienie w zaroślach, licząc, że za jakiś czas sprzeda go na części. Teraz o losie zatrzymanego mieszkańca powiatu oławskiego zadecyduje sąd, a grozić mu może kara nawet do 5 lat więzienia. Odzyskany motorower zostanie przekazany właścicielowi.

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Oławie przyjęli zawiadomienie dotyczące kradzieży motoroweru o wartości 800 złotych.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze wydziału kryminalnego oławskiej jednostki, którzy ustalili mężczyznę podejrzewanego o dokonanie tego przestępstwa. Kryminalni zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu oławskiego, który przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia.

Policjanci odzyskali skradziony skuter, który ukryty był w zaroślach na terenie małej miejscowości znajdującej się w powiecie wrocławskim. Po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności motorower zostanie zwrócony właścicielowi.

Zatrzymany 29-latek swoje niewłaściwe zachowanie tłumaczył chęcią zysku... Liczył, że za jakiś czas skradziony motorower sprzeda na części. Teraz o losie mężczyzny zadecyduje sąd, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że kto kradnie lub przywłaszcza sobie cudzą rzecz, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Jeżeli szkoda nie została naprawiona, Sąd może orzec obowiązek zapłaty równowartości ukradzionego lub przywłaszczonego mienia.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Oławie
asp. szt. Wioletta Polerowicz
tel. 605 316 497

Powrót na górę strony