Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wniosek o tymczasowy areszt dla 26-latka w związku z posiadaniem znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 10.09.2023

Policjanci Wydziału Kryminalnego głogowskiej komendy w wyniku przeprowadzonych czynności zatrzymali 26-letniego mieszkańca Głogowa, który w swoim miejscu zamieszkania posiadał znaczną ilość środków zabronionych przez Ustawę o przeciwdziałaniu narkomani. Teraz o losie 26-latka zadecyduje sąd. Grozić mu może kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Głogowscy kryminalni w toku wykonywanych czynności ustalili dane 26-latka, który w swoim miejscu zamieszkania posiadał znaczną ilość narkotyków. W wyniku przeprowadzonego przeszukania policjanci ujawnili ponad 600 porcji handlowych środków zabronionych w postaci marihuany i metamfetaminy.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i przyznał się do zarzucanych czynów. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd, który będzie rozpatrywał również wniosek prokuratury o zastosowanie wobec sprawcy środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Zgodnie z aktualnymi przepisami posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych zagrożone jest karą 3 lat pozbawienia wolności. Jednak w przypadku posiadania ich znacznej ilości kara ta może wynieść nawet 10 lat.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Głogowie
mł. asp. Anna Zbik
tel. 604 904 452

Powrót na górę strony