Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek drogowy z udziałem motocyklistki. Policjanci apelują o ostrożność!

Data publikacji 08.09.2023

Motocykliści, podobnie jak piesi i rowerzyści, należą do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego, więc w sytuacji, gdy dojdzie do zderzenia drogowego z ich udziałem, konsekwencje są dla nich wyjątkowo groźne. Wczoraj 7 września br. przekonała się o tym 28-letnia kierująca motocyklem marki Yamaha, która nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego wjechała do rowu. Trzebnicy policjanci apelują zarówno do motocyklistów, jak i kierowców samochodów o ostrożność, a przede wszystkim przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy o kulturze jazdy i wzajemnej życzliwości na drodze!

Jazda na motocyklu to dla wielu prawdziwa pasja i przyjemność. Należy jednak pamiętać, że użytkownicy jednośladów, w tym motocykliści, należą do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. Oznacza to, że kierujący tego typu pojazdem nie jest chroniony karoserią, pasami bezpieczeństwa czy poduszką powietrzną. Jedyną ochroną ciała motocyklisty, podczas upadku czy zderzenia z innym pojazdem bądź przeszkodą, może być odzież ochronna, tj. kurtka ochronna, właściwe buty, odpowiednie rękawice oraz kask.

Wczoraj, 7 września, kilka minut po godzinie 19:00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do którego doszło pomiędzy miejscowościami Cerekwica i Pstrzejowice. Na miejsce niezwłocznie został skierowany patrol ruchu drogowego.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 28-letnia mieszkanka powiatu strzelińskiego na łuku drogi nie zachowała szczególnej ostrożności i nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego zjechała na pobocze, straciła panowanie nad kierowanym pojazdem, przewracając się do rowu.

Kierująca yamahą z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.

Pamiętajmy!

Słoneczna pogoda sprzyja miłośnikom jazdy na dwóch kołach. Jednak każdy użytkownik  jednośladu powinien uzmysłowić sobie, że wysokie ryzyko utraty zdrowia a nawet życia, jest przede wszystkim pochodną ryzykownych zachowań. Znaczne przekraczanie prędkości, niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego, jazda slalomem między pojazdami, to tylko niektóre niezwykle niebezpieczne zachowania widoczne na naszych drogach.

Mundurowi po raz kolejny apelują do kierowców o bezwzględne respektowanie znaków drogowych. Ustawiane w poszczególnych, często bardzo newralgicznych miejscach, mają gwarantować bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Ich lekceważenie w połączeniu z pośpiechem, brawurą i brakiem ostrożności mogą mieć tragiczne konsekwencje.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Trzebnicy
st. asp. Daria Szydłowska
tel. 694 438 826

Powrót na górę strony