Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Legniccy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku sprawców kradzieży przewodów elektycznych

Funkcjonariusze KMP w Legnicy wspólnie z policjantami SPPP w Legnicy na gorącym uczynku zatrzymali sprawców włamania do opuszczonego budynku przy ulicy Skarbowej w Legnicy. Mężczyźni wyłamali okno w pomieszczeniu piwnicznym i dostali się do wnętrza budynku. Pod osłoną nocy przy użyciu głośnych urządzeń próbowali wyrwać i ukraść przewody elektryczne ze ścian. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Legniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o zakłócaniu ciszy nocnej na jednej z ulic miasta. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wspólnie z policjantami Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy,  skierowali się na miejsce, gdzie zauważyli przez okna odbijające się światła latarek oraz usłyszeli głośne stukanie z opuszczonego budynku.

Policjanci zauważyli również wypchnięte okno do pomieszczeń piwniczych. Funkcjonariusze zabezpieczyli budynek z każdej strony, aby skutecznie zatrzymać włamywaczy. Po wejściu do wewnątrz budynku mundurowi zauważyli mężczyzn, którzy za pomocą narzędzi ręcznych wykuwali przewody elektryczne ze ścian. Przestępczy duet na widok policjantów podjął próbę ucieczki. Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali i osadzili w policyjnym areszcie dwóch mieszkańców Legniccy - 37-latka i 25-latka.

Mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat więzienia. Podczas przesłuchania legniczanie przyznali się do zarzucanych im czynów, a swoje działanie tłumaczyli chęcią spieniężenia skradzionego łupu.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Legnicy
kom. Jagoda Ekiert
tel. 504 798 649

  • Przewody elektryczne spakowane do torby
  • łom leżący na podłodze
  • Ściana z wyprutymi przewodami elektrycznymi
Powrót na górę strony