Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W stanie nietrzeźwości zabrał auto należące do rodziny, po czym wjechał w ogrodzenie – po zdarzeniu wyszły na jaw kolejne przewinienia 17-latka

Data publikacji 11.09.2023

Nawet 2 lata więzienia grożą nietrzeźwemu 17-latkowi, który "pożyczonym" od nieświadomej niczego rodziny autem wjechał w ogrodzenie posesji. Mieszkaniec powiatu wrocławskiego został zatrzymany, okazało się również, że jest on osobą poszukiwaną. Młody mężczyzna odpowie za jazdę bez wymaganych uprawnień i to pod wpływem alkoholu, na decyzję sądu będzie oczekiwał w placówce wychowawczej.

W niedzielę kilkanaście minut po godzinie 4:00 oficer dyżurny oławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o kolizji w miejscowości Stanowice. Będący na miejscu mundurowi ustalili, że za kierownicą samochodu siedział 17-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego, który jak się okazało był osobą poszukiwaną. Mody mężczyzna samowolnie oddalił się z placówki wychowawczej.

Dalsze czynności potwierdziły, że 17-latek wsiadł za kierownicę samochodu osobowego marki Opel Astra nie mając uprawnień do kierowania oraz znajdując się pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo ustalono, że młody mężczyzna "pożyczył" samochód od niczego nieświadomych członków rodziny.

Młody mieszkaniec powiatu wrocławskiego został przewieziony do szpitala, celem zaopatrzenia medycznego. Po wykonanych czynnościach został doprowadzony do Policyjnej Izby Dziecka, a następnie zostanie przewieziony do placówki wychowawczej, gdzie będzie oczekiwał na decyzję sądu.

Za jazdę bez wymaganych uprawnień i to pod wpływem alkoholu grozi mu kara nawet do 2 lat więzienia. 17-latek nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie zdarzenia drogowego.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Oławie
asp. szt. Wioletta Polerowicz
tel. 605 316 497

Powrót na górę strony