Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca uciekał przed policjantami ulicami Milicza, bo był nietrzeźwy i miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych

Data publikacji 12.09.2023

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanemu przez policjantów mężczyźnie, który kierując samochodem osobowym marki Mazda nie zatrzymał się do kontroli drogowej i próbował uciec policjantom. Szybko okazało się dlaczego mężczyzna tak bardzo chciał uniknąć spotkania z policjantami – kierowca Mazdy nie posiadał prawa jazdy, za to miał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i był nietrzeźwy – w jego organizmie stwierdzono ponad 1,8 promila alkoholu!

W piątek 8 września około godziny 18:25 na ulicy Szosowej w Sławoszowicach policjanci postanowili zatrzymać do kontroli drogowej mężczyznę kierującego samochodem osobowym marki Mazda. Funkcjonariusze jadąc radiowozem włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe wydając mężczyźnie polecenie do zatrzymania się. Mimo tego kierujący Mazdą nie zatrzymał się i nadal kontynuował ucieczkę. Po chwili uciekinier zjechał z drogi i wjechał na teren pobliskiej posesji, gdzie nie mógł już kontynuować jazdy. Tam zatrzymał pojazd, wysiał z niego i zaczął uciekać pieszo. W tym momencie jeden z policjantów natychmiast podbiegł na nim i po krótkim pościgu obezwładnił i zatrzymał uciekiniera.

Samochodem kierował dobrze już znany milickim policjantom z poprzednich różnych interwencji 35-letni mieszkaniec Milicza. Wraz z nim jechało troje pasażerów – dwie kobiety i mężczyzna. Szybko okazało się dlaczego kierujący Mazdą tak bardzo chciał uniknąć kontaktu z policjantami – otóż badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. Policjanci ustalili również, że mężczyzna nie posiadał prawa jazdy i miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. W związku z tym mundurowi doprowadzili zatrzymanego kierowcę do Komendy Powiatowej Policji w Miliczu, gdzie wykonano z jego udziałem niezbędne czynności służbowe związane ze stwierdzonymi przestępstwami. Po ich zakończeniu mężczyzna został zwolniony. Samochód, którym nietrzeźwy kierowca uciekał przed policjantami został odholowany z miejsca zdarzenia na parking strzeżony.

Sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie, gdzie 35-latek odpowie za ujawnione trzy przestępstwa. Policjanci przypominają, że za naruszenie sądowego zakazu, w tym między innymi zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Taka sama kara grozi za ucieczkę z miejsca kontroli drogowej. Natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie jest w toku, a policjanci kolejny już raz apelują do wszystkich kierowców o to, aby nie kierowali pojazdami po wcześniejszym spożyciu choćby najmniejszej ilości alkoholu! Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zachowanie ostrożności na drodze!

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński
tel. 507 135 830

Powrót na górę strony