Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni kierujący w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków zatrzymany przez kamiennogórskich policjantów

Data publikacji 12.09.2023

W niedzielną noc 17-letni kierujący oraz 43-letni pasażer samochodu, postanowili spróbować uciec pieszo przed kamiennogórskimi policjantami. Mundurowi sprawnie zatrzymali uciekinierów, a w trakcie czynności wyszły na jaw przyczyny takiego zachowania. Nieletni kierujący bez uprawnień do kierowania, znajdował się w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków, a pasażer posiadał środki zabronione. Obydwaj odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

Około północy w niedzielę funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zauważyli na terenie miasta samochód, którego kierujący nie mógł utrzymać prawidłowego toru jazdy. Kiedy mundurowi podjęli próbę zatrzymania pojazdu, kierujący i pasażer zaczęli uciekać pieszo. Wystarczyło jednak kilka chwil i policjanci zatrzymali uciekinierów.

Dalsze czynności wykazały, że kierującym był 17-latek z powiatu kamiennogórskiego, który nie posiadał uprawnień do kierowania, a kluczyki do samochodu zabrał niczego nieświadomym rodzicom. Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości, które wskazało, że nieletni w organizmie ma ponad pół promila alkoholu. Natomiast tester narkotykowy potwierdził, że znajduje się pod wpływem środków odurzających. Nieletni będzie musiał zmierzyć się z konsekwencjami swoich czynów.

Kłopotów nie uniknie również drugi z uciekinierów, 43-letni pasażer samochodu, mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego. Mężczyzna został zatrzymany z powodu posiadania kilku porcji metamfetaminy. Za ten czyn może mu grozić 3 lata pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Kamiennej Górze
st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka
tel. 600 228 846

Powrót na górę strony