Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Najpierw ukradli seniorowi głośnik, a chwilę później dokonali na nim rozboju – trójka nieletnich w rękach wałbrzyskich policjantów

Data publikacji 13.09.2023

Realizując własne ustalenia operacyjne, funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zatrzymali troje nieletnich sprawców kradzieży oraz rozboju. Nastolatkowie działając wspólnie i w porozumieniu, najpierw ukradli 63-latkowi głośnik bluetooth, a chwilę później dokonali na mężczyźnie rozboju, kradnąc mu przy tym telefon komórkowy. Nieletni odpowiedzą teraz za popełnione czyny przed sądem rodzinnym. Policjanci już odzyskali skradzione mienie.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę po godzinie 22:30, kiedy 63-latek wyszedł po żonę na stację kolejową w Boguszowie-Gorcach. W pewnym momencie do seniora podeszło kilkoro nastolatków, którzy następnie ukradli mu głośnik bluetooth o wartości 600 złotych. Mężczyzna zaczął gonić sprawców i udało mu się ostatecznie ująć 15-latkę. Kiedy pokrzywdzony zaczął dzwonić na Policję, koledzy nieletniej ponownie zaatakowali boguszowianina, tym razem przewracając go na ziemię i kopiąc po całym ciele.

Ostatecznie sprawcy ukradli mu także telefon komórkowy o wartości 1,8 tys. złotych, po czym wszyscy uciekli. Na szczęście w wyniku rozboju pokrzywdzonemu nic poważnego się nie stało.

Policjanci bezpośrednio po zgłoszeniu rozpoczęli czynności mające na celu ustalenie tożsamości sprawców i ich zatrzymanie. Trójka nieletnich wpadła w ręce miejscowych mundurowych już następnego dnia. 15-latka na terenie Wałbrzycha, a 14 i 16-latek w Boguszowie-Gorcach.

W trakcie poniedziałkowych czynności procesowych zatrzymani przyznali się do kradzieży oraz późniejszego rozboju na seniorze. Funkcjonariusze odzyskali także skradzione mienie. Decyzją sądu po czynnościach cała trójka została przekazana prawnym opiekunom.

Przypominamy, że według Ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne – tak jak w tym przypadku - mogą być stosowane środki wychowawcze, środek leczniczy oraz środek poprawczy. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony