Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za kradzież rozbójniczą i znieważenie interweniujących policjantów

Data publikacji 14.09.2023

Policjanci z Przemkowa podczas patrolu zatrzymali 42-latka, który w ostatnich dniach dwukrotnie dokonał kradzieży rozbójniczej w jednym ze sklepów na terenie miasta, a na dokładkę znieważył interweniujących wobec niego funkcjonariuszy. Jakby tego mało zatrzymany mężczyzna był już karany za podobne czyny i przestępstw kradzieży rozbójniczej dopuścił się w warunkach "recydywy". Sąd Rejonowy w Głogowie tymczasowo aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

Do wszystkich wskazanych wyżej zdarzeń doszło na terenie Przemkowa. Patrolujący teren miasta policjanci zauważyli, jak z jednego ze sklepów wybiegł 42-latek doskonale znany im z wcześniej popełnianych przestępstw, a za nim ekspedientka. Podejrzewając, że uciekający przemkowianin ponownie naruszył prawo, funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który jednak nie poddał się bez walki. Uciekinier próbując za wszelką cenę uwolnić się z rąk funkcjonariuszy, znieważył policjantów i groził im pobiciem.

Szybko okazało się, że chwile wcześniej zatrzymany przez policjantów mężczyzna ukradł ze sklepu artykuły spożywcze, a na reakcje personelu odpowiedział groźbą utraty zdrowia. Funkcjonariusze ustalili także, że kilka dni wcześnie w tym samym sklepie 42-latek popełnił tego samego typu przestępstwo.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Głogowie na wniosek policjantów i prokuratora zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież rozbójniczą grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności, ale w przypadku aresztowanego przemkowianina może ona wzrosnąć nawet o kolejne 5 lat pobytu w więziennej celi.


mł. asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Polkowicach
mł. asp. Przemysław Rybikowski
tel. 600 229 096

Powrót na górę strony