Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg za kierującym, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, zakończony na środku pola

Do pościgu funkcjonariuszy z Legnickiej komendy za kierowcą motoroweru doszło wczoraj na terenie Gminy Miłkowice. Gdy policjanci chcieli zatrzymać kierującego do kontroli drogowej, ten podjął ucieczkę. Gdy wjechał w grząskie pole, porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Po chwili został zatrzymany przez mundurowych. Jak się okazało mężczyzna posiadał zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz odpowie przed sądem za swój występek, a za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj tuż przed godziną 18:00 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, pełniąc służbę  na terenie Gminy Miłkowice, w jednej z miejscowości zauważyli kierującego motorowerem, który poruszał się bez tablicy rejestracyjnej. Policjanci chcąc zatrzymać mężczyznę do kontroli drogowej, wydali przy pomocy sygnałów świetlnych i dźwiękowych polecenie do zatrzymania się.

Kierujący nie zamierzał jednak tego uczynić, gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę. Policjanci podjęli pościg za kierującym, który kontynuował jazdę, łamiąc przy tym przepisy ruchu drogowego i stwarzając realne zagrożenie na drodze. W pewnym momencie wjechał w grząskie pole, jednak nie mogąc sobie poradzić w trudnym terenie, porzucił pojazd i podjął ucieczkę pieszo. Jednak dzięki determinacji policjantów już po chwili został zatrzymany.

Jak się okazało, kierującym był 32-letni mieszkaniec Gminy Miłkowice. Po sprawdzeniu w systemach informacyjnych Policji wyszło na jaw, że mężczyzna posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a pojazd, którym się poruszał, nie posiadał badań technicznych ani ubezpieczenia. Teraz 32-latek odpowie przed sądem za swoje przewinienia, a grożąca mu kara to nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat. Złamanie sądowego zakazu również jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Anna Tersa
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony