Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyjątkowe spotkanie zaowocowało podjęciem kolejnych działań na rzecz bezpieczeństwa

Data publikacji 16.09.2023

Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski spotkał się 9. dowódcą 773 Batalionu Żandarmerii Wojskowej Stanów Zjednoczonych — podpułkownik Doris J. Reed. Spotkanie było doskonałą okazją do wymiany przez tych bardzo doświadczonych oficerów wiedzy, którą zdobywali przez lata służby i różnego rodzaju idących za tym doświadczeń. Zakończyło się nie lada konstruktywnym wnioskiem, rokującym na dalszą owocną współpracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Zarówno szef dolnośląskich policjantów, jak i dowódca Military Police USA, zadeklarowali chęć podjęcia wspólnych działań i dlatego w najbliższym czasie m.in. na ulicach Wrocławia, spotkamy wspólne patrole funkcjonariuszy z obu państw.

Siedziba Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu to miejsce, gdzie w tym tygodniu odbyło się wyjątkowe spotkanie. Udział w nim wzięli doświadczeni oficerowie m.in. szef wszystkich dolnośląskich policjantów — nadinsp. Dariusz Wesołowski oraz dowódca 773. Batalionu Żandarmerii Wojskowej z siedzibą w Pineville w Stanach Zjednoczonych — podpułkownik Doris J. Reed.

Wizyta ta była świetną okazją do wymiany doświadczeń, ale także omówienia aspektów dalszej konstruktywnej współpracy funkcjonariuszy z Polski i USA, co z pewnością wpłynie pozytywnie na poziom realizacji zadań służbowych.

Ponieważ różne ciekawe miejsca na Dolnym Śląsku odwiedzają każdego roku milionowe rzesze turystów przybywających z najdalszych zakątków świata, w tym także wiele osób ze Stanów Zjednoczonych Ameryki, a także wiele osób biorących udział w szkoleniach, konferencjach i spotkaniach biznesowych, powstał pomysł na nową ciekawą inicjatywę.

Z uwagi na fakt, że chyba najwięcej gości z zagranicy odwiedza jednak dolnośląską stolicę, czyli Wrocław, to podczas spotkania zarówno nadinsp. Dariusz Wesołowski, jak i podpułkownik Doris J. Reed, zadeklarowali chęć podjęcia wspólnych działań na rzecz ich bezpieczeństwa. W najbliższym czasie pilotażowo spotkać będziemy mogli więc na wrocławskich ulicach, wspólne patrole funkcjonariuszy Polskiej Policji i Military Police USA.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak
Rzecznik Prasowy KWP we Wrocławiu

Powrót na górę strony