Bieżące informacje

Wyjątkowe spotkanie zaowocowało podjęciem kolejnych działań na rzecz bezpieczeństwa

Data publikacji 16.09.2023

Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski spotkał się 9. dowódcą 773 Batalionu Żandarmerii Wojskowej Stanów Zjednoczonych — podpułkownik Doris J. Reed. Spotkanie było doskonałą okazją do wymiany przez tych bardzo doświadczonych oficerów wiedzy, którą zdobywali przez lata służby i różnego rodzaju idących za tym doświadczeń. Zakończyło się nie lada konstruktywnym wnioskiem, rokującym na dalszą owocną współpracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Zarówno szef dolnośląskich policjantów, jak i dowódca Military Police USA, zadeklarowali chęć podjęcia wspólnych działań i dlatego w najbliższym czasie m.in. na ulicach Wrocławia, spotkamy wspólne patrole funkcjonariuszy z obu państw.

Siedziba Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu to miejsce, gdzie w tym tygodniu odbyło się wyjątkowe spotkanie. Udział w nim wzięli doświadczeni oficerowie m.in. szef wszystkich dolnośląskich policjantów — nadinsp. Dariusz Wesołowski oraz dowódca 773. Batalionu Żandarmerii Wojskowej z siedzibą w Pineville w Stanach Zjednoczonych — podpułkownik Doris J. Reed.

Wizyta ta była świetną okazją do wymiany doświadczeń, ale także omówienia aspektów dalszej konstruktywnej współpracy funkcjonariuszy z Polski i USA, co z pewnością wpłynie pozytywnie na poziom realizacji zadań służbowych.

Ponieważ różne ciekawe miejsca na Dolnym Śląsku odwiedzają każdego roku milionowe rzesze turystów przybywających z najdalszych zakątków świata, w tym także wiele osób ze Stanów Zjednoczonych Ameryki, a także wiele osób biorących udział w szkoleniach, konferencjach i spotkaniach biznesowych, powstał pomysł na nową ciekawą inicjatywę.

Z uwagi na fakt, że chyba najwięcej gości z zagranicy odwiedza jednak dolnośląską stolicę, czyli Wrocław, to podczas spotkania zarówno nadinsp. Dariusz Wesołowski, jak i podpułkownik Doris J. Reed, zadeklarowali chęć podjęcia wspólnych działań na rzecz ich bezpieczeństwa. W najbliższym czasie pilotażowo spotkać będziemy mogli więc na wrocławskich ulicach, wspólne patrole funkcjonariuszy Polskiej Policji i Military Police USA.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak
Rzecznik Prasowy KWP we Wrocławiu

Powrót na górę strony