Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne wspólne patrole motocyklowe Policji z ITD

Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przez dwa dni pełnił służbę z funkcjonariuszem Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego. Tym razem wspólny patrol wyjechał na ulice Wrocławia i powiatu wrocławskiego na motocyklach zwracając szczególną uwagę na pojazdy ciężarowe. Niestety nie obyło się bez mandatów i zatrzymanych dowodów rejestracyjnych.

Dolnośląscy policjanci wielokrotnie współpracują z innymi służbami. Tym razem funkcjonariusz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu mł. asp. Marcin Orda połączył siły z mł. specjalistą Krzysztofem Koczurą z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Funkcjonariusze na motocyklach służbowych przez dwa dni przemierzali ulice powiatu wrocławskiego oraz dolnośląskiej stolicy. Patrol m.in. kontrolował miejsca, w których obowiązują zakazy tonażowe, sprawdzał prawidłowość zabezpieczenia przewożonego ładunku i stan techniczny pojazdów.

Niestety nie wszyscy kierujący stosowali się do aktualnych przepisów i 10 kontrolowanych przez funkcjonariuszy zostało ukaranych mandatami na łączną kwotę ponad 3 tysięcy złotych. W przypadku dwóch pojazdów policjanci byli zobowiązani do zatrzymania dowodów rejestracyjnych w związku z ich nieprawidłowym stanem technicznym.

Wspólne patrole były doskonałą okazję do wymiany doświadczeń i dobrze rokują na dalszą współpracę tych służb na rzecz bezpieczeństwa Dolnoślązaków.

mł. asp. Paweł Noga
Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

Żródło: Wydział Ruchu Drogowego KWP we Wrocławiu

  • Funkcjonariusz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Marcin Orda połączył siły z  Krzysztofem Koczurazem z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego stoją przy motorach.
  • Dwa motocykle stojące na poboczu, jeden policyjny drugi  Inspektoratu Transportu Drogowego.
  • Dwa motocykle stojące na poboczu, jeden policyjny drugi  Inspektoratu Transportu Drogowego. Za motocyklami tir.
Powrót na górę strony