Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeleniogórzanka uwierzyła, że ktoś chciał włamać się na jej konto i w ten sposób straciła 40 tys. złotych

Data publikacji 18.09.2023

Do Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zgłosiła się kobieta, aby powiadomić funkcjonariuszy o oszustwie, którego stała się ofiarą. Jeleniogórzanka uwierzyła oszustowi, który podszył się pod pracownika banku, że ktoś włamał się na jej konto i w związku z tym środki na nim zgromadzone są zagrożone. Pokrzywdzona, aby je uchronić, przelała oszczędności na konto wskazane przez dzwoniącego. W ten sposób straciła 40 tysięcy złotych. Przypominamy, aby nikomu nie udostępniać danych wrażliwych umożliwiających dostęp do naszych kont bankowych.

Funkcjonariusze z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa, którego ofiarą padła jeleniogórzanka. 14 września br. z pokrzywdzoną skontaktował się telefonicznie mężczyzna, który podał się za pracownika jednego z banków. Oszust poinformował ją, że ktoś włamał się na jej konto i związku z tym środki na nim zgromadzone są zagrożone. W ten sposób nakłonił kobietę do przelania pieniędzy na wskazane przez niego konto. Jeleniogórzanka straciła 40 tysięcy złotych.

Pamiętaj!  Bank NIGDY nie wysyła maili bądź SMS-ów z prośbą o kliknięcie w podany link do bankowości internetowej czy systemu płatności. Nie prosi o podawanie kodów BLIK. Nie otwieraj przesłanego w ten sposób linka. Nie ma czegoś takiego jak aplikacja BLIK, którą można zainstalować w telefonie – kody BLIK generuje się z poziomu aplikacji swojego banku.

Przestrzegamy – jeśli otrzymaliśmy od znajomego prośbę o przelew za pomocą BLIK-a lub o przekazanie kodu BLIK - zadzwońmy do tej osoby i potwierdźmy jej prośbę. Pomoże to nam uniknąć nieprzyjemności. Pamiętajmy o tym, aby NIGDY nie przekazywać pieniędzy obcym osobom, nie przesyłać ich na podane przez nieznane nam osoby numery kont, nie podawać nikomu danych do logowania na nasze konta bankowe. Nie udostępniajmy nikomu kodów do płatności mobilnych. Zadbajmy o prawidłowe zabezpieczanie swoich danych osobowych, haseł i numerów dostępowych do portali oraz komunikatorów.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony