Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawcy rozboju

Data publikacji 19.09.2023

Wywiadowcy legnickiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie rozboju na terenie miasta. Sprawca, najpierw przy użyciu siły doprowadził do stanu bezbronności mieszkańca Legnicy, po czym dokonał kradzieży telefonu komórkowego i plecaka. 29-latek usłyszał już zarzuty i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za rozbój zgodnie z aktualnymi przepisami grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek późnym wieczorem na terenie Legnicy. Sprawca podbiegł do napotkanego mężczyzny i chwytając go za szyję, przewrócił, a następnie uderzył. 29-latek zabrał pokrzywdzonemu telefon oraz plecak z zawartością odzieży roboczej.

O zdarzeniu została powiadomiona Komenda Miejska Policji w Legnicy. Jeszcze w ten sam dzień policjanci zatrzymali opisanego sprawcę. Mężczyzna posiadał przy sobie skradziony telefon.  Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 29-letniemu mieszkańcowi Gminy Miłkowice zarzutu rozboju popełnionego w warunkach recydywy.

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

W świetle kodeksu karnego, za rozbój grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności, natomiast gdy przestępstwo popełnione jest w warunkach powrotu do przestępstwa, kara ta może zostać zwiększona o połowę górnej granicy. O dalszym losie 29-latka zadecyduje teraz sąd.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Anna Tersa
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony