Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne osoby poszukiwane wpadły w ręce wałbrzyskich policjantów

W ręce wałbrzyskich policjantów, od poniedziałkowego popołudnia, wpadło kolejnych troje poszukiwanych. 52-letnia kobieta trafi niebawem za kraty więzienia, 50-latkowi udało się uniknąć odsiadki - po opłaceniu zasądzonej przez sąd grzywny został bowiem zwolniony. Natomiast zatrzymany 40-latek był poszukiwany przez prokuraturę, gdyż unikał stawienia się na przesłuchanie w związku z prowadzonym przez ten organ postępowaniem karnym. Również po zakończonych czynnościach opuścił policyjną jednostkę.

Policjanci nie zwalniają tempa w walce z osobami, które próbują uniknąć odpowiedzialności za czyny zabronione przez prawo, jakich się dopuścili. To już norma, że funkcjonariusze codziennie zatrzymują osoby poszukiwane. W ciągu ostatnich kilkunastu godzin w ręce wałbrzyskich mundurowych wpadły kolejne trzy osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości.

W poniedziałek, przed godziną 16:00, dzielnicowi pierwszego komisariatu udali się na teren jednej z posesji przy ul. Łączyńskiego w Szczawnie-Zdroju, gdzie zatrzymali 50-latka. Mężczyzna prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia został zobowiązany do zapłaty 400 złotych grzywny za popełnione wykroczenie. Po szybkim uiszczeniu wymaganej kwoty wałbrzyszanin został przez mundurowych zwolniony. Gdyby jednak tego nie zrobił, trafiłby na osiem dni do aresztu.

Drugi z poszukiwanych wpadł w ręce innych dzielnicowych pierwszego komisariatu około godziny 18:30 na jednym z parkingów przy ul. Długiej w Wałbrzychu. 40-letni mieszkaniec miasta był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Mrągowie, gdyż unikał stawienia się na przesłuchanie do prowadzonego przez ten organ postępowania karnego. Po wykonanych czynnościach 40-latek został ostatecznie przez policjantów zwolniony.

Około godziny 21:00 policjanci ogniwa wywiadowczego z wałbrzyskiej komendy miejskiej udali się do jednego z mieszkań przy ul. Krzywoustego, gdzie według ich informacji miała ukrywać się poszukiwana kobieta. Na miejscu mundurowi szybko potwierdzili, że na podstawie wyroku Sądu Rejonowego w Wałbrzychu 51-latka powinna trafić za kraty więzienia na 26 dni za wcześniejszą kradzież energii elektrycznej. Wałbrzyszanka ostatnie godziny spędziła w celi w wałbrzyskiej komendzie. Niebawem zostanie przewieziona do Zakładu Karnego nr 1 we Wrocławiu.

Ponownie przypominamy, że podstawy policyjnych poszukiwań są różne. Sądy i prokuratury, poza listami gończymi, wydają często zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia, celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych. Statystyki potwierdzają, że nie da się uniknąć odpowiedzialności. Można ją jedynie odwlec w czasie, dlatego nie warto się ukrywać przed wymiarem sprawiedliwości.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

  • Kajdanki na rękach mężczyzny.
  • Policjant zakłada kajdanki zatrzymanemu.
  • Policjant pisze na klawiaturze komputera.
Powrót na górę strony