Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szybka reakcja trzebnickich policjantów doprowadziła do zatrzymania sprawcy kradzieży sklepowej

Data publikacji 19.09.2023

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który ukradł artykuły spożywcze w jednym ze sklepów na terenie Trzebnicy. 40-latek wpadł w ręce policjantów bezpośrednio po otrzymanym zgłoszeniu, uciekając jedną z alejek miasta. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzut za popełnione przestępstwo.

W minioną sobotę 16 września oficer dyżurny trzebnickiej komendy otrzymał informację, że na terenie jednego z supermarketów w Trzebnicy doszło do kradzieży. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol Policji, jednak przed jego przyjazdem sprawca przestępstwa zdążył się oddalić. Dzięki doskonałej współpracy mundurowych ze świadkiem całego zdarzenia na jednej z ulic, krótko po kradzieży, mundurowi zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. Ten na widok umundurowanego patrolu zaczął uciekać, lecz po krótkim pościgu siedział już w radiowozie.

Policjanci ustalili, że mieszkaniec powiatu trzebnickiego dokonał kradzieży artykułów spożywczych na kwotę blisko 550 złotych. Odzyskany towar nie był uszkodzony, dlatego powrócił do dalszej sprzedaży. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Zebrane w sprawie materiał dowodowy pozwoliły na przedstawienie 40-latkowi zarzutu kradzieży. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Trzebnicy
st. asp. Daria Szydłowska
tel. 694 438 826

Powrót na górę strony