Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mieszkanka powiatu wołowskiego oszukana metodą „na prokuratora”. Przestępca czekał już pod domem na pieniądze

Data publikacji 20.09.2023

Do 86-letniej mieszkanki powiatu wołowskiego, zadzwonił oszust podający się za prokuratora, informując, że jej siostrzenica spowodowała wypadek, w którym ciężkich obrażeń doznała kobieta w ciąży i aby uniknąć konsekwencji, trzeba wpłacić 70 tysięcy złotych. Kobieta przekazała oszustowi w maseczce, czekającemu pod jej domem 35 tysięcy złotych.

Policjanci z Wołowa zostali powiadomieni o kolejnym oszustwie metodą „na prokuratora”. Tym razem ofiarą padła 86-latka. W słuchawce telefonu odezwał się mężczyzna podający się za prokuratora, który powiedział, że siostrzenica seniorki spowodowała wypadek, w wyniku którego ciężko ranna została kobieta w ciąży.

Dzwoniący oszust polecił, aby seniorka przekazała 70 tysięcy złotych, aby jej siostrzenica uniknęła więzienia. Kobieta nie miała takiej sumy pieniędzy, ale przekazała wszystkie swoje oszczędności w kwocie 35 tysięcy złotych. Po pieniądze przyszedł mężczyzna nazwany przez dzwoniącego „kurierem z policji”. Gdy staruszka zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa, było już za późno.

Zwracamy się z apelem do osób młodych- informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o wydanie dużej ilości pieniędzy. Kiedy dzwoniący podaje się za członka rodziny i prosi o wydanie pieniędzy, należy rozłączyć się i wybrać numer telefonu do córki, syna, bądź innego członka rodziny i zweryfikować podawane informacje oraz opowiedzieć o zaistniałym zdarzeniu. Jeżeli okaże się, że zaszła próba oszustwa, należy powiadomić o tym fakcie Policję.

Ta forma przestępstwa to oszustwo, grozi za nie kara do 8 lat pozbawiania wolności.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Wołowie
mł. asp. Janusz Rosa
tel. 606 364 011

Powrót na górę strony