Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Góry złapali złodzieja kamer i odzyskali skradzione mienie

Data publikacji 20.09.2023

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Górze realizując czynności w sprawie kradzieży kamery, dotarli do sprawcy tego przestępstwa po czym okazało się, że kilka miesięcy wcześniej dopuścił się on podobnego czyny na szkodę innej osoby. Do tego był poszukiwany. 20-latek usłyszał już zarzuty, grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Początkiem września do Komendy Powiatowej Policji w Górze zgłosił się Kierownik Gospodarstwa Rolnego w Kamieniu Górowskim informując o kradzieży mienia. Według przyjętego zawiadomienia łupem złodzieja padła kamera-pułapka zamontowana w pomieszczeniu gospodarczym. Wartość skradzionej rzeczy została wyceniona na kwotę 2 tysięcy złotych.

Realizowane w tej sprawie czynności przez policjantów z Wydziału Kryminalnego górowskiej komendy doprowadziły do zatrzymania sprawcy powyższego przestępstwa i odzyskania skradzionej rzeczy. W trakcie prowadzonych ustaleń okazało się, że 20-letni mieszkaniec powiatu górowskiego ukradzioną kamerę sprzedał w lombardzie wprowadzając tym samym w błąd właściciela co do pochodzenia sprzedawanej rzeczy. W ten właśnie sposób dopuścił się kolejnego przestępstwa jakim jest oszustwo.

Jak wynika z ustaleń policjantów, ten sam mężczyzna jeszcze na przełomie października i listopada 2022 r. ukradł kamerę obrotową, której wartość została wyceniona na kwotę 1400 złotych. A ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że jest poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu.

Mieszkaniec powiatu górowskiego usłyszał łącznie 3 zarzuty, dwa z nich dotyczą kradzieży a trzeci oszustwa. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Górze
kom. Ariel Bujak
tel. 507 135 747

Powrót na górę strony