Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląscy policjanci zatrzymali podejrzanego o dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia

Data publikacji 20.09.2023

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy we współpracy z mundurowymi z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, realizując czynności operacyjne ustalili, a następnie zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu tomaszowskiego, który niemal rok temu dokonał rozboju oraz kradzieży pojazdu w miejscowości Święty Marek. Dzięki zebranemu przez śledczych materiałowi dowodowemu podejrzany, postanowieniem sądu, najbliższe trzy miesiące spędzie w areszcie. Tam będzie oczekiwał na dalsze decyzje sądu w swojej sprawie. Grozić mu może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Sprawcy przestępstw próbują zatrzeć za sobą ślady, a także ukryć się przed organami ścigania. Policjanci pionu kryminalnego zawsze skrupulatnie analizują każdą prowadzoną sprawę. Niejednokrotnie takie działania wymagają czasu.

Takie właśnie czynności operacyjne wykonali oleśniccy, sycowscy i wrocławscy funkcjonariusze. Dzięki wykonanej wnikliwej pracy został zatrzymany 47-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego. Mężczyzna ten podejrzany jest o to, że w niemal rok temu dokonał rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz kradzieży pojazdu, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Przez prawie rok ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, jednak dzięki skutecznym działaniom został zatrzymany.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na skierowanie do sądu wniosku o tymczasowe aresztowanie, do którego sąd się przychylił i zastosował wobec 47-latka ten najsurowszy środek zapobiegawczy. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie może grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Oleśnicy
st. asp. Bernadeta Pytel
tel. 601 589 781

Film Dolnośląscy policjanci zatrzymali podejrzanego o dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia

Pobierz plik Dolnośląscy policjanci zatrzymali podejrzanego o dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia (format mp4 - rozmiar 28.46 MB)

Powrót na górę strony