Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

20-latek chciał wymienić w kantorze 10 zabawkowych banknotów. Teraz odpowie za próbę oszustwa

Data publikacji 22.09.2023

Policjanci z Bolesławca zatrzymali 20-latka, podejrzanego o próbę oszustwa w kantorze. Mieszkaniec powiatu kieleckiego twierdził, że zabawkowe pieniądze wypłacił z bankomatu na terenie Niemiec i chciał je wymienić zaraz po wjechaniu do Polski. Teraz podejrzanemu zgodnie z aktualnymi przepisami grozi teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Bolesławieccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w kantorze znajdującym się przy autostradzie młody mężczyzna chciał wymienić banknoty, które są souvenirami, a nie środkami płatniczymi.

Mundurowi z Komisariatu Policji w Kruszynie zatrzymali 20-latka z województwa świętokrzyskiego, który usiłował oszukać pracownicę kantoru. Mężczyzna podał do wymiany obcą walutę, pierwszy banknot z pliku był prawdziwy, ale kolejne 10 sztuk już nie. Miały nadrukowane informacje „nie jest środkiem płatniczym” i „souvenir”.

Zatrzymany wracał z Niemiec i twierdził, że właśnie tam wypłacił taką walutę z bankomatu.

Podejrzany usłyszał zarzut usiłowania oszustwa, za co grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

mł. asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600 266 990

Powrót na górę strony