Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał motocyklem bez liczników i wskaźników… 

Data publikacji 22.09.2023

Lubińscy policjanci z ruchu drogowego zatrzymali 47-latka, który kierował motocyklem, mając niezalegalizowaną tablicę rejestracyjną. Okazało się również, że motocykl nie był wyposażony w drogomierz, prędkościomierz ani we wskaźnik paliwa. Jakby tego było mało, ostatnie badania techniczne tego pojazdu były przeprowadzone w 2016 roku.  Dodatkowo kierujący nim mężczyzna nie miał obowiązkowej polisy OC. 47-latek został ukarany mandatem karnym, a dalsza jazda nie była już możliwa.

Policjanci ruchu drogowego zainteresowali się kierowcą motocykla, który nagle zwiększył swoją prędkość, przejeżdżając obok radiowozu. Postanowili zatrzymać dynamicznie przemieszczającego się kierującego. Zbliżając się do niego, zauważyli również, że pojazd, którym podróżował mężczyzna, posiada niezalegalizowaną tablicę rejestracyjną. Po podejściu bliżej funkcjonariuszy zainteresował także brak liczników oraz stan techniczny motocykla. Pojazd ten bowiem nie miał prędkościomierza, drogomierza ani wskaźnika paliwa.

Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że ostatnie badania techniczne, motocykl ten miał przeprowadzone 7 lat temu. To jednak nie koniec problemów 47-latka. Z uwagi na brak polisy OC, mundurowi sporządzili zawiadomienie do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Mężczyzna za nieprawidłowy stan techniczny pojazdu został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Funkcjonariusze zakazali mu również dalszej jazdy.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

 

Powrót na górę strony