Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stracił prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w miejscu wskazanym za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 22.09.2023

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali prawo jazdy kierującemu samochodem za przekroczenie dozwolonej w terenie zabudowanym z prędkości. Mężczyzna poruszał się swoim pojazdem o 72 km/h szybciej niż wynosiło ograniczenie, czyli z prędkością aż 122 km/h. To miejsce w miejscowości Krzywa zostało wskazane przez mieszkańców w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nieodpowiedzialny kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktami karnymi oraz zatrzymano mu prawo jazdy.

Policjanci legnickiej drogówki, realizując weryfikację zagrożenia naniesionego na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa przez mieszkańców powiatu legnickiego, udali się do miejscowości Krzywa, gdzie kierujący mieli przekraczać dopuszczalną prędkość.

Funkcjonariusze ustawili swój posterunek w miejscu wskazanym na mapie zagrożeń. Już po paru minutach policjanci ujawnili kilka przekroczeń dozwolonej prędkości przez kierujących pojazdami. Najszybciej poruszał się 28-letni mieszkaniec Chojnowa, któremu zatrzymano prawo jazdy za poruszanie się pojazdem w terenie zabudowanym z prędkością 122 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Na kierowcę mundurowi nałożyli również mandat w wysokości 2500 złotych, a na jego konto dodatkowo wpłynęło 15 punktów karnych.

Policjanci zachęcają do korzystania internetowej aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki takiemu współdziałaniu, wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami a funkcjonariuszami, skuteczniej osiągnie się wymierne efekty zmierzające do poprawy naszego wspólnego bezpieczeństwa w okolicach miejsca zamieszkania. Prosimy jednocześnie o odpowiedzialne korzystanie z tej aplikacji. Pamiętajmy, że każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję Policji.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Legnicy
kom. Jagoda Ekiert
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony