Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany przez policjantów kierowca w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość aż o 69 km/h

Data publikacji 25.09.2023

Aż 109 km/h to prędkość jaką w terenie zabudowanym w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie dopuszczalnej prędkości jazdy do 40 km/h, rozwinął swoim pojazdem zatrzymany przez milickich policjantów mężczyzna. Za popełnione wykroczenie kierowca odpowie przed miejscowym sądem, policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. To kolejny nieodpowiedzialny „pirat drogowy” zatrzymany przez funkcjonariuszy, którzy codzienne dbają o bezpieczeństwo wszystkich osób poruszających się po drogach powiatu milickiego.

W minioną sobotę w miejscowości Miłosławice w gminie Milicz policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego samochodem osobowym marki Audi. Za kierownicą samochodu siedział 43-letni mieszkaniec jednej z pobliskich wsi, który, jak wykazał pomiar prędkości, w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h, jechał swoim pojazdem 109 km/h, czyli aż o 69 km/h za dużo.

W związku z tym policjanci nałożyli na kierowcę mandat karny w wysokości dwóch tysięcy złotych oraz nałożyli 14 pkt karnych. Ponieważ mężczyzna skorzystał z przysługującego mu uprawnienia i odmówił przyjęcia mandatu, sprawa znajdzie swój finał w miejscowym sądzie, do którego policjanci prześlą zebraną w tej sprawie dokumentację wraz z wnioskiem o ukaranie kierowcy za ujawnione wykroczenie drogowe. Policjanci na miejscu zatrzymali kierowcy prawo jazdy, ponieważ w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość jazdy o ponad 50 km/h – dokument ten zostanie niezwłocznie przesłany do starosty powiatowego w Miliczu celem wydania decyzji o jego zatrzymaniu na okres trzech miesięcy.

Jeżeli w takim przypadku kierowca zdecyduje się na jazdę mimo 3-miesięcznego okresu zatrzymania prawa jazdy, okres zatrzymania prawa jazdy zostanie wydłużony do 6 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca będzie nadal prowadzić auto, zostaną mu cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Odzyskanie prawa jazdy w tym przypadku wiązać się będzie z koniecznością ponownego zdania egzaminu i spełnienia warunków osoby po raz pierwszy ubiegającej się o prawo jazdy.

Przypominamy, że jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest wciąż m.in. niedostosowanie prędkości do warunków w ruchu. Mundurowi apelują o odpowiedzialne zachowanie za kierownicą oraz o stosowanie się do przepisów prawa, dbając o nasze wspólne bezpieczeństwo.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński
tel. 507 135 830

Powrót na górę strony