Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeleniogórski policjant czujny nawet po służbie

Data publikacji 25.09.2023

Policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, będąc w czasie wolnym od służby, zauważył kierującego, którego zachowanie wskazywało, że może być on nietrzeźwy. Powiadomił patrol, który zatrzymał mężczyznę. Kierowcy pobrano krew do badania. Ponadto okazało się, że zatrzymany 42-latek nie posiada uprawnień do kierowania samochodem. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Jeleniogórski policjant, będąc w czasie wolnym od służby, na jednej ze stacji benzynowych zauważył pojazd marki Citroen. Sposób jazdy kierującego, jak i wykonywane manewry wskazywały, że może być on nietrzeźwy lub znajdować się pod wpływem podobnie działającego środka. Kierowca po zatrzymaniu samochodu natychmiast zasnął.

W związku z tym policjant o swoich podejrzeniach powiadomił dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, który na miejsce wysłał patrol. Kierującym okazał się 42-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego, od którego wyraźnie czuć było silną woń alkoholu. Mężczyzna odmówił poddania się badaniu testerem, w związku z czym celem ustalenia stężenia tej substancji w organizmie pobrano mu krew.

Ponadto, jak wynikło w trakcie czynności, 42-latek kierował pojazdem wbrew wydanemu przez sąd zakazowi prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania. Teraz kierowca za swój czyn odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
asp. Beata Sosulska-Baran
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony