Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uczniowie klas policyjnych i polkowiccy policjanci na trasie II edycji Marszu Weterana

Blisko 150 osób wzięło udział w II edycji Marszu Weterana. Na trasie maszerowali obecni i przyszli polkowiccy funkcjonariusze z klas policyjnych Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach. Znakomita większość naszych reprezentantów ukończyła zmagania w pierwszej trzydziestce, a bank rozbił licealista z Polkowic, Kasjan Chmielewski, który wygrał konkurencję rozkładania i składania karabinka AK-47 na czas.

Błoto i kilometry malowniczych terenów Parku Krajobrazowego Chełmy były trasą zmagań II edycji Marszu Weterana zorganizowanej przez Dolnośląskie Koło Stowarzyszenia Weteranów Działań Poza Granicami Rzeczypospolitej. Na starcie stanęli weterani, uczniowie klas mundurowych, funkcjonariusze policji, wojska, straży pożarnej, straży granicznej, a także cywile.

Polkowiccy uczniowie i funkcjonariusze, którzy zgromadzili się przy Karczmie Górniczo-Hutniczej w Leszczynie, zważyli swoje plecaki o minimalnej wadze 10 kilogramów, spakowali mapy i ruszyli w dwudziestokilometrową trasę, którą najszybsi pokonali w niecałe dwie godziny.

Uczestnicy przy okazji mogli zobaczyć quady będące na wyposażeniu Komisariatu Wodnego we Wrocławiu oraz wyposażenie i broń z zasobów Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Wrocławia. Chętni mogli sprawdzić swoje umiejętności w rozkładaniu i składaniu kultowego "kałacha" na czas. Jednym ze sprawdzających był Kasjan Chmielewski, uczeń polkowickiej klasy policyjnej, który nie tylko się sprawdził, ale także wygrał tę konkurencję.

Udział polkowickich uczniów w II edycji Marszu Weterana był możliwy dzięki zaangażowaniu i współpracy Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach i policjantów Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy oraz Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Polkowicach
mł. asp. Przemysław Rybikowski
tel. 600 229 096

  • Maszerujący uczniowie
  • Na scenie przemawiają osoby, pod sceną stoi i słucha młodzież
  • Ognisko, a wokół niego młodzież
  • Ratownicy medyczni pokazują młodzieży na fantomach jak powinna przebiegać resuscytacja
  • Młodzież idzie ścieżką leśną
  • Uczeń klasy policyjnej
Powrót na górę strony