Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował na zakazie, wbrew decyzji o cofnięciu uprawnień oraz posiadał narkotyki

Data publikacji 26.09.2023

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali mieszkańca powiatu lubańskiego, podejrzewanego o naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, kierowanie samochodem wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień oraz o posiadanie narkotyków. 47-latek amfetaminę ukrył w podłokietniku. Teraz mężczyzna za swoje występki odpowie przed sądem, a grożąca mu kara to nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci podczas patrolu miasta zwrócili uwagę na pojazd marki Audi, za kierownicą którego siedział mężczyzna. Sposób wykonywania manewrów przez kierującego wskazywał na jego nerwowe zachowanie. Funkcjonariusze zatrzymali więc pojazd do kontroli.

Czujny nos policjantów ich nie mylił. Za kierownicą pojazdu siedział 47-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego, który, jak się okazało po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, posiadał aktywny zakaz kierowania pojazdami oraz wobec niego została wydana decyzja o cofnięciu uprawnień.

Mężczyzna podczas wykonywania z nim czynności był cały czas nerwowy, co skłoniło mundurowych do sprawdzenia pojazdu pod kątem legalności przewożonych rzeczy. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się, gdy policjanci znaleźli w podłokietniku w paczce po papierosach woreczek strunowy z amfetaminą. Zatrzymany kierowca został osadzony w policyjnym areszcie.

Obecnie jeleniogórscy policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. 47-latek za swoje występki odpowie teraz przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
asp. Beata Sosulska-Baran
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony