Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dla zabawy powybijali z wiatrówki szyby w wiacie przystankowej. Dwoje 16-latków zatrzymanych

Data publikacji 26.09.2023

Na początku września wałbrzyscy policjanci otrzymali informację o rozbiciu przez nieustalonych sprawców szyb w wiacie przystankowej. Analiza zebranego materiału dowodowego pozwoliła na ustalenie sprawców tego zdarzenia i zatrzymanie ich w ostatnich dniach przez funkcjonariuszy kryminalnych wałbrzyskiej komendy. Szybko wyszło na jaw, że dwoje 16-latków aktu wandalizmu dokonało dla zabawy przy użyciu zakupionej przez młodego wałbrzyszanina wiatrówki w Internecie, którą to ostatecznie mundurowi zabezpieczyli. Nieletni przyznali się także do wielokrotnego posiadania narkotyków.

Ze wstępnych ustaleń policjantów kryminalnych wałbrzyskiej komendy wynikało, iż w jedną z weekendowych nocy pomiędzy pierwszym, a trzecim września nieustalone osoby rozbiły szyby w wiacie przystankowej znajdującej się przy ul. Świdnickiej w Wałbrzychu. Starty w mieniu oszacowane zostały wtedy na łączną kwotę blisko 3,6 tysiąca złotych.

W toku wykonanych kolejnych czynności policjanci szybko ustalili pełne okoliczności tego zdarzenia. Wyszło na jaw, że dwoje 16-latków dla zabawy ostrzelało wiatę przystankową z wiatrówki, którą młody mężczyzna kupił przez Internet.

Najpierw - 15 września – na terenie Śródmieścia zatrzymany został 16-latek, a w poprzednią środę na Podzamczu w ręce mundurowych wpadła ukrywająca się 16-latka. Oboje nieletni podczas przesłuchania przyznali się do winy, ale także do wielokrotnego posiadania środków odurzających w postaci marihuany. Nastolatek usłyszał dodatkowo 37 takich zarzutów, a jego koleżanka 64…

Teraz sprawcy czynów karalnych odpowiedzą przed sądem rodzinnym. Nieletnim za uszkodzenie mienia oraz posiadanie narkotyków grozić może pobyt w zakładzie poprawczym.

Przypominamy, że wg Ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne – tak jak w tym przypadku - mogą być stosowane środki wychowawcze, środek leczniczy oraz środek poprawczy. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony