Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał pomóc pijanemu koledze, sam trafił za więzienne kraty

Data publikacji 26.09.2023

Policjanci ruchu drogowego lubińskiej komendy zatrzymali 49-latka, który kierując osobowym volkswagenem miał w swoim w swoim organizmie 2 promile alkoholu. Znajdując się w takim stanie uderzył w ogrodzenie, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. W trakcie wykonywania czynności przez policjantów, sprawca wrócił po auto, mówiąc, że był pasażerem tego pojazdu. Został jednak rozpoznany przez świadka jako kierowca. Po wykonanych przez funkcjonariuszy czynnościach z 49-latkiem, mężczyzna zadzwonił po swojego kolegę, aby ten zajął się nim i samochodem. Przybyły na miejsce znajomy został wylegitymowany i okazało się, że... był poszukiwany przez lubiński sąd celem doprowadzenia do odbycia kary pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę po godzinie 14.00 w Ścinawie. Dyżurny lubińskiej komendy Policji otrzymał informację, że kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen wjechał w ogrodzenie należące do prywatnej posesji. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, a według świadka mógł być nietrzeźwy.

Na interwencję pojechał patrol drogówki. W trakcie wykonywania czynności do mundurowych podszedł mężczyzna i oświadczył, że był pasażerem volkswagena i uczestniczył w tym zdarzeniu. Funkcjonariusze wyczuli od niego silną woń alkoholu. Czujny świadek wskazał jednak, że to właśnie ten mężczyzna prowadził auto i wjechał w płot.

Mundurowi zatrzymali 49-letniego mieszkańca powiatu lubińskiego, badanie wykazało u niego aż 2 promile alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu jego danych w systemach policyjnych wyszło również na jaw, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Po wykonanych czynnościach, policjanci poprosili mężczyznę, aby zadzwonił po kogoś znajomego, by zajął się samochodem. Po chwili na miejsce przybył kolega kierowcy. 42-latek został wylegitymowany, a jego dane zostały sprawdzone w bazie danych.

Okazało się wówczas, że był poszukiwany przez sąd celem doprowadzenia do odbycia kary 3 miesięcy pozbawienia wolności.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do zakładu karnego. Nieodpowiedzialnemu kierowcy volkswagena natomiast grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz wysoka kara grzywny. Ponadto odpowie za zniszczone ogrodzenie.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

Powrót na górę strony