Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie urlopu zareagował widząc na drodze nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 26.09.2023

Funkcjonariusz pionu kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu czasie wolnym od służby zatrzymał mężczyznę, który mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie kierował samochodem. Sprawą popełnionego przestępstwa zajęli się dzierżoniowscy policjanci. Pamiętajmy - jazda w stanie nietrzeźwości może skutkować uszczerbkiem na zdrowiu, a w skrajnych przypadkach nawet śmiercią.

W poniedziałek 25 września br. funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu będąc na urlopie wraz ze swoją żoną jechał samochodem pomiędzy Bielawą a Dzierżoniowem. Na tym właśnie odcinku zauważył, jak kierujący samochodem marki Audi wykonywał niebezpieczne manewry, które mogły wskazywać, że stan osoby siedzącej za kierownicą nie jest dobry. Doświadczony policjant nie mógł pozostawić tej sytuacji bez wyjaśnienia, dlatego kontynuował jazdę za Audi, nie tracąc go z pola widzenia. W tym samym czasie powiadomił o swoich podejrzeniach najbliższą jednostkę Policji.

Kierowca podejrzewany o to, że może być pod wpływem alkoholu dojechał do swojego miejsca zamieszkania. Wałbrzyski kryminalny wraz z towarzyszącą mu małżonką dokonali ujęcia osoby, od której wyczuwalna była silna woń alkoholu. Po chwili na miejsce przybyli mundurowi z Dzierżoniowa, którym został przekazany skrajnie nieodpowiedzialny kierowca.

47-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Postępowanie w tej sprawie przeprowadzą dzierżoniowscy dochodzeniowcy. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie nie tylko dla samego siebie, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Skutki takiego postępowania mogą być tragiczne!

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
nadkom. Marcin Ząbek
tel. 606 230 794

Powrót na górę strony