Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Najpierw pokłócił się z kolegą, a następnie ze złości kostkami brukowymi wybił dwie szyby okienne

Data publikacji 27.09.2023

Zarzut zniszczenia mienia usłyszał 27-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Mężczyzna rzucając kostkami brukowymi wybił dwie szyby w pomieszczeniu gospodarczym prywatnej posesji oraz w pomieszczeniu plebanii na terenie gminy Radków, a następnie oddalił się z miejsca. Szybko został namierzony i zatrzymany przez policjantów. Mężczyzna stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Komisariat Policji w Nowej Rudzie został powiadomiony o wybiciu dwóch szyb okiennych w pomieszczeniu gospodarczym oraz w budynku plebani. Do zdarzenia doszło w nocy na terenie Gminy Radków.

Pokrzywdzeni wycenili straty na łączną kwotę 6000 złotych. W wyniku intensywnej pracy operacyjnej już po kilku godzinach od zgłoszenia policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę uszkodzenia mienia. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego.

Podczas przesłuchania mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że pokłócił się ze znajomym i ze złości rzucał kostkami brukowymi w okna pomieszczeń. 27-latek usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, do którego się przyznał.

W świetle obowiązujących przepisów, za tego typu przestępstwo mężczyźnie grozi kara do nawet 5 lat pozbawienia wolności. Niezależnie od tego, będzie musiał pokryć również koszty związane z naprawieniem wyrządzonych szkód.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529

Powrót na górę strony