Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywał się do remontowanych domów jednorodzinnych. Głuszyccy policjanci zatrzymali podejrzanego, który decyzją sądu został tymczasowo aresztowany

Realizując zebrane informacje w sprawie ostatnich włamań do remontowanych domów jednorodzinnych, policjanci Komisariatu Policji w Głuszycy, przy współpracy z funkcjonariuszami kryminalnym wałbrzyskiej komendy, zatrzymali w miniony poniedziałek przed południem w centrum miasta 67-letniego mieszkańca miejscowości Świerki. Mężczyzna stanie przed sądem i odpowie za serię takich przestępstw, których dokonał w ciągu ostatniego miesiąca. Podejrzany usłyszał łącznie sześć zarzutów. Za popełnione czyny może trafić za kraty więzienia na 10 lat. Sąd po zapoznaniu się ze zgromadzonym przez policjantów materiałem dowodowym, zadecydował o tymczasowym areszcie dla podejrzanego.

Prowadząc czynności operacyjne i analizując zgłoszenia dokonane na terenie gmin Jedliny-Zdrój oraz Głuszyca na temat włamań do domów jednorodzinnych, głuszyccy policjanci przy wsparciu wałbrzyskich kryminalnych wytypowali ich potencjalnego sprawcę, a następnie 25 września w godzinach porannych przy ul. Konopnickiej w Wałbrzychu zatrzymali go. Okazał się nim 67-latek z miejscowości Świerki, który swój proceder prowadził na tzw. gościnnych występach – w Jedlinie-Zdroju, Głuszycy oraz Grzmiącej.

W trakcie przeprowadzonych przez policjantów czynności mężczyzna przyznał się do szeregu przestępstw. Podczas eksperymentu procesowego szczegółowo wyjaśnił przebieg oraz wskazał miejsca, które odwiedził. Funkcjonariusze ustalili, że czterech włamań do domów jednorodzinnych oraz jednego usiłowania włamania, a także jednego włamania do altanki ogrodowej, senior dokonał w okresie od 29 sierpnia do 26 września tego roku.

Mężczyzna zabierał wszystko, co wpadło mu w ręce. Ukradł między narzędzia i elektronarzędzia, a także elementy instalacji centralnego ogrzewania oraz instalacji wodnej. Starty wyniosły łącznie około 6,6 tys. złotych.

67-latek podczas prowadzonych czynności procesowych przyznał się do popełnionych przestępstw. Głuszyccy policjanci odzyskali sporą część skradzionych przedmiotów. O losie seniora zadecyduje teraz sąd, który, po analizie zebranego w sprawie materiału dowodowego, na najbliższe dwa miesiące aresztował podejrzanego. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. Mundurowi już przewieźli 67-latka do Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

  • Walizka ze szlifierką w środku.
  • Szlifierka
  • Walizka, wkrętarka, szlifierka i ładowarka
  • Wkrętarka
  • Narzędzia i telefon komórkowy
  • Zestaw kluczy nasadowych znajdujący się futerale
  • odkurzacz
  • Wkrętarka znajdująca się  walizce
  • Policjant prowadzi zatrzymanego
Powrót na górę strony