Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za uprawę konopi oraz kradzież elementów dachu o wartości 15 tys. zł

Data publikacji 28.09.2023

Złotoryjscy policjanci zatrzymali 39-latka, na którego posesji zabezpieczyli 10 krzewów konopi indyjskich oraz skradzione elementy konstrukcyjne dachu oraz jego pokrycie. Mężczyźnie przedstawiono dwa zarzuty popełnienia przestępstwa, za które grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Praca operacyjna złotoryjskich policjantów kryminalnych doprowadziła ich na teren gminy Zagrodno, gdzie funkcjonariusze ujawnili nielegalną uprawę konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli 10 krzewów, które rosły w obrębie posesji 39-latka.

W trakcie wykonywanych czynności, na terenie należącym do mężczyzny policjanci ujawnili także drewniane elementy konstrukcji więźby dachowej oraz blachę, które pochodziły z kradzieży. Doszło do niej w czerwcu tego roku na terenie gminy Zagrodno. Wartość odzyskanego mienia została oszacowana przez pokrzywdzonego na kwotę około 15 tysięcy złotych.

Rośliny zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy i wysłane do badań laboratoryjnych. 39-latek odpowiedzialny za nielegalną uprawę i kradzież mienia został zatrzymany, a następnie osadzony w policyjnym areszcie. O jego dalszym losie będzie decydował sąd.

Za przestępstwa, o które jest podejrzany,  grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Złotoryi
mł. asp. Dominika Kwakszys
tel. 603 765 923

Powrót na górę strony