Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Preparat do stóp okazał się być metamfetaminą

Data publikacji 28.09.2023

Lubańscy policjanci zatrzymali 47-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze odnaleźli zabronione substancje w metalowej kasetce zamykanej na kluczyk oraz w etui na okulary. Zabezpieczono 197 porcji metamfetaminy oraz kilka porcji marihuany. 47-latek usłyszał już zarzuty, a prokurator zadecydował o objęciu go policyjnym dozorem. Teraz podejrzany będzie oczekiwał na decyzje sądu w swojej sprawie, a grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, w związku z uzyskaną informacją, weszli do jednego z lubańskich mieszkań. Z ustaleń mundurowych wynikało, że mieszkający pod tym adresem 47-letni mężczyzna może posiadać narkotyki. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Policjanci odnaleźli w zamkniętej metalowej kasetce woreczek z biała krystaliczną substancją. Mężczyzna próbował przekonać policjantów, że jest to preparat do stóp, jednak funkcjonariusze nie dali się zwieźć tym wyjaśnieniom.

Badanie narkotesterem wykazało, że jest to metamfetamina. Z ujawnionej ilości narkotyku można by otrzymać około 197 porcji. W mieszkaniu zatrzymanego zabezpieczono również marihuanę. Mieszkaniec powiatu lubańskiego usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Prokurator zadecydował o objęciu go policyjnym dozorem oraz zakazem opuszczania kraju.

Teraz podejrzany będzie oczekiwał na decyzje sądu w swojej sprawie, a grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Lubaniu
asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
tel. 660 402 169

Powrót na górę strony