Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„BEZPIECZEŃSTWO TO SKARB” z udziałem przedszkolaków z Malczyc

Policjanci z Rewiru Dzielnicowych w Malczycach, w powiecie średzkim, przeprowadzili pierwsze po przerwie wakacyjnej spotkanie z najmłodszymi z terenu gminy Malczyce. Mundurowi rozmawiali z dziećmi na temat poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ramach programu edukacyjno- informacyjnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej pn. „BEZPIECZEŃSTWO TO SKARB”.

Edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym prowadzona już od najmłodszych lat niesie ze sobą wiele zalet i jest wręcz niezbędna. Dzieci, które otrzymają odpowiednią wiedzę na temat prawidłowych zachowań na drodze, nie tylko będą mniej narażone na wypadki, ale dzięki zdobytej wiedzy w przyszłości, już jako dorosłe osoby, staną się ostrożnymi i uważnymi uczestnikami ruchu drogowego.

Policjanci spotkali się z przedszkolakami z Malczyc, aby przekazać im najcenniejsze wskazówki i rady z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tego rodzaju działania profilaktyczne realizowane przez funkcjonariuszy są niezwykle ważne we wczesnym rozwoju małego człowieka, który jest dopiero na początku swojej edukacji i rozpoczyna swoją przygodę z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Działania te wpisują się w założenia cyklicznej akcji pn.: „Bezpieczna droga do szkoły”.

Dzięki materiałom edukacyjnym, które zostały pozyskane w ramach programu edukacyjno-informacyjnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej pod nazwą. „BEZPIECZEŃSTWO TO SKARB”, maluchy mogły sprawdzić nabytą wiedzę w praktyce. Nasi najmłodsi pod okiem policjantów z Rewiru Dzielnicowych w Malczycach aktywnie brali udział w zajęciach.

Na macie edukacyjnej i za pomocą znaków drogowych oraz sygnalizatora świetlnego zapoznawali się z zasadami bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, właściwego poruszania się po drodze, w tym drodze dla rowerów, a także na przejazdach kolejowych. Te pomoce dydaktyczne umożliwiły mundurowym zobrazowanie rzeczywistości, z jaką najmłodsi mogą się spotkać w życiu codziennym.

Mamy nadzieję, że dzięki programowi, maluchy na zawsze zapamiętają przekazaną wiedzę na temat bezpieczeństwa.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej
tel. kom. 693 726 093

Zdjęcie grupowe policjantów z dziećmi

  • Policjant w klasie rozmawia z dziećmi siedzącymi na podłodze
  • Policjantka i policjant pokazują dzieciom znaku drogowe
  • Dzieci stoją w kolejce a policjantka pokazuje pojedynczo dzieciom coś na telefonie
Powrót na górę strony