Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miłośnik infrastruktury kolejowej i elektronarzędzi zatrzymany na gorącym uczynku

Kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności grozi 39-latkowi zatrzymanemu na gorącym uczynku kradzieży stalowych szyn. Ponadto w trakcie czynności okazało się, że chwilę wcześniej ten sam mężczyzna włamał się do garażu, skąd skradł mienie o wartości 2 tysięcy złotych. Łączne straty jakie spowodował swoim postępowaniem wynoszą blisko 25 tysięcy złotych.

Mienie należące do PKP to niejednokrotnie intratny łup dla osób zajmujących się zbieraniem złomu. Kradną oni wszystko, za co mogą uzyskać pieniądze, począwszy od kabli, elementów wyposażenia wagonów a nawet szyn kolejowych.

Tak było i w tym przypadku. Funkcjonariusze SOK patrolując rejon torów kolejowych w Legnicy zauważyli młodego mężczyznę, który z opuszczonego budynku PKP zabierał elementy metalowe. Niezwłocznie powiadomili Policję.

W trakcie wykonywania czynności policjanci sprawdzili wszystkie pomieszczenia znajdujące się w tym budynku, po czym ujawnili piłę spalinową, pilarkę elektryczną, agregat prądotwórczy, trzy wkrętarki, echosondę wędkarską oraz kilka wędek.

W tym samym czasie, do legnickiej jednostki wpłynęła informacja, że nieopodal doszło do włamania do garażu skąd skradziono elektronarzędzia oraz wędki. Po chwili okazało się, że ujawnione przedmiot przez policjantów na terenie PKP pochodzą z tego właśnie zdarzenia.

Mężczyznę zatrzymano i osadzono w policyjnej celi. W toku wykonywanych czynności okazało się, że legniczanin przez kilka ostatnich dni ukradł łącznie 50 sztuk metalowych szyn stalowych o wartości 20 tysięcy złotych.

Łącznie 39-latkowi przedstawiono trzy zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem w warunkach tzw. recydywy. Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Legnicy
kom. Jagoda Ekiert
tel. 504 798 649

  • Wiertarka w futerale
  • Elektronarzędzia znajdujące się w pomieszczeniu
  • Elektronarzędzia w walizce
Powrót na górę strony