Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pożar budynku w Jaworze - dzięki szybkiej reakcji mieszkańców i działaniom jaworskich policjantów, nikt z mieszkańców nie odniósł obrażeń

Data publikacji 02.10.2023

W minioną sobotę w Jaworze doszło do pożaru dwukondygnacyjnego domu wielorodzinnego. Dym wydobywający się z okolic dachu budynku pierwsi zauważyli mieszkańcy przebywający na sąsiedniej posesji. To oni powiadomili o tej sytuacji służby i zaalarmowali lokatorów płonącej kamienicy. Jeszcze przed strażakami na miejscu pojawili się jaworscy policjanci kryminalni, którzy wbiegli do mocno zadymionego budynku, aby upewnić się, że w środku nikt nie pozostał i wszyscy mieszkańcy zdążyli się bezpiecznie ewakuować. Na szczęście, dzięki szybkiej i sprawnej reakcji sąsiadów, a także działaniom funkcjonariuszy, w wyniku pożaru nikt z lokatorów nie odniósł obrażeń.

Do pożaru budynku wielorodzinnego w Jaworze doszło w minioną sobotę około godziny 15:00. Dym wydobywający się z okolic dachu dwukondygnacyjnego domu jako pierwsze zauważyły osoby przebywające na sąsiedniej posesji. To one powiadomiły o tej skrajnie niebezpiecznej sytuacji służby, a także pobiegły do sąsiedniej kamienicy, aby zaalarmować jej mieszkańców o grożącym im niebezpieczeństwie.

Gdy lokatorzy w pośpiechu opuszczali płonący budynek, na miejscu pojawili się jaworscy policjanci kryminalni, którzy przybyli jeszcze przed funkcjonariuszami straży pożarnej. W związku z tym, iż nie było pewności, czy wszyscy mieszkańcy zdołali opuścić kamienicę, mundurowi wbiegli do mocno zadymionego domu, którego dach zajęty był już przez płomienie, aby sprawdzić, czy nikt nie został w środku. Pomimo gryzącego, gęstego dymu, który mocno ograniczał widoczność, policjanci sprawdzili pomieszczenia mieszkalne,  upewniając się tym samym, że wszyscy bezpiecznie opuścili swoje lokale. Niestety funkcjonariusze, w wyniku zatrucia tlenkiem węgla, musieli zostać przewiezieni do szpitala w Jaworze, gdzie została im udzielona niezbędna pomoc.

W akcji gaśniczej brało udział 17 zastępów straży pożarnej. W wyniku pożaru spaleniu uległ dach budynku oraz pomieszczenia znajdujące się na strychu. Łącznie ewakuowanych zostało 16 osób. Na szczęście, dzięki szybkiej i sprawnej reakcji sąsiadów, a także działaniom policjantów, nikt z mieszkańców nie odniósł obrażeń.       

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Jaworze
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony