Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stracili prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w miejscu wskazanym za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 03.10.2023

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali prawa jazdy kierującym samochodami za przekroczenie dozwolonej w terenie zabudowanym z prędkości. Mężczyźni poruszali się swoimi pojazdami o ponad 50 km/h szybciej niż wynosiło ograniczenie. To miejsce w Koskowicach zostało wskazane przez mieszkańców w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nieodpowiedzialni kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości po 1500 złotych oraz 15 punktami karnymi, a także zatrzymano im prawo jazdy.

Policjanci legnickiej drogówki, realizując weryfikację zagrożenia naniesionego na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa przez mieszkańców powiatu legnickiego, udali się do miejscowości Koskowice, gdzie kierujący mieli przekraczać dopuszczalną prędkość.

Funkcjonariusze ustawili swoje posterunki w miejscach wskazanych na mapie zagrożeń. Już po paru minutach policjanci ujawnili kilka przekroczeń dozwolonej prędkości przez kierujących pojazdami.

Pierwszy z nieodpowiedzialnych kierowców został zatrzymany po tym, jak w terenie zabudowanym, przy ograniczeniu do 40 km/h, poruszał się z prędkością 92 km/h, zaś drugi rozpędził swój pojazd od prędkości aż 94 km/h. Policjanci nałożyli na kierujących mandaty karne w wysokości po 1500 złotych, a do kont mężczyzn dopisane zostało po 15 punktów karnych. Dodatkowo kierowcom zatrzymano prawa jazdy.

Policjanci zachęcają do korzystania internetowej aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki takiemu współdziałaniu, wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami a funkcjonariuszami, skuteczniej osiągnie się wymierne efekty zmierzające do poprawy naszego wspólnego bezpieczeństwa w okolicach miejsca zamieszkania. Prosimy jednocześnie o odpowiedzialne korzystanie z tej aplikacji. Pamiętajmy, że każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję Policji.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Legnicy
kom. Jagoda Ekiert
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony