Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

I Mistrzostwa Wałbrzycha Służb Mundurowych w Bilardzie za nami. Dwóch strażaków na podium, a na pierwszym stopniu policjant ruchu drogowego

Wczoraj na terenie kompleksu Hotel & Restauracja Maria w Wałbrzychu zorganizowane zostały I Mistrzostwa Wałbrzycha Służb Mundurowych w Bilardzie. Do turnieju, który honorowym patronatem objął Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu, zgłosiło się blisko 30 zawodników i zawodniczek. W zawodach wystartowali między innymi funkcjonariusze wałbrzyskiej Policji, Państwowej Straży Pożarnej oraz Straży Miejskiej. Podczas całego dnia sportowej rywalizacji oglądaliśmy wiele zaciętych pojedynków do ostatnich bil. Niesamowite emocje towarzyszyły meczowi finałowemu, w którym policjant ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy Leszek Szubicki 4-3 pokonał wałbrzyskiego strażaka Marcina Korusa.

Tuż przed turniejem przeprowadzone zostało losowanie. Każdy z zawodników miał do rozegranie przynajmniej dwa mecze na zasadach 2ko. Pomimo amatorskiego charakteru rozgrywek zawodnicy prezentowali bardzo wysoki poziom sportowy.

Najwięcej emocji przyniósł pojedynek finałowy pomiędzy Leszkiem Szubickim z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, a Marcinem Korusem z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu, gdzie prowadzenie praktycznie z partii na partię się zmieniało. Walka o zwycięstwo toczyła się do ostatnich bil. Dopiero błąd wałbrzyskiego strażaka w końcowej fazie decydującej partii dał zwycięstwo Leszkowi Szubickiemu wynikiem 4-3.

Na najniższym stopniu podium stanął reprezentant Państwowej Straży Pożarnej Maksymilian Łatka, który w meczu o trzecie miejsce 3-0 pokonał innego wałbrzyskiego policjanta Janusza Kowalskiego.

Oprócz wymiaru sportowego zawody miały na celu integrację wszelkiego rodzaju służb z regionu wałbrzyskiego. To niewątpliwie się udało, a turniej przebiegał w bardzo dobrej atmosferze. Pozytywny odbiór przez uczestników pozwala sądzić, iż będzie to impreza cykliczna. Zatem już teraz zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

Należy podkreślić, iż impreza takiej rangi mogła się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Zarządu Terenowego NSZZP Policjantów w Wałbrzychu. Sponsorami turnieju były także firmy: Zimny, Powri Trans oraz Hotel & Restauracja Maria.

Faza pucharowa zawodów przedstawiała się następująco:

Mecze ćwierćfinałowe:
Marcin Korus - Wojciech Lubas 3-1
Maksymilian Łatka - Paweł Głębocki 3-1
Janusz Kowalski - Przemysław Gad 3-2
Radosław Osajda - Leszek Szubicki 0-3

Mecze półfinałowe:
Marcin Korus - Maksymilian Łatka 3-0
Janusz Kowalski - Leszek Szubicki 1-3

Mecz o 3 miejsce:
Janusz Kowalski - Maksymilian Łatka 0-3

Finał:
Marcin Korus - Leszek Szubicki 3-4
Przebieg finału: 0-1 / 1-1 / 1-2 / 2-2 / 3-2 / 3-3 / 3-4

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

  • Mężczyźni grający w bilard
  • Mężczyźni grający w bilard - jeden celuje kijem w bilę.
  • Trzy stoły bilardowe i mężczyźni przy nich grający
  • Trzy puchary
  • Trzech mężczyzn z pucharami w rękach
  • Uczestnicy mistrzostw przy stole bilardowym
Powrót na górę strony