Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Internetowa oszustka w rękach jaworskich policjantów. Kobieta usłyszała łącznie 38 zarzutów

Data publikacji 09.10.2023

Dzięki żmudnej pracy jaworskich kryminalnych, internetowa oszustka nie pozostanie bezkarna. Śledczy przedstawili kobiecie łącznie 38 zarzutów. Dotyczą one oszustw, których 28-latka dopuściła się w okresie niemal dwóch lat. Jej nielegalny biznes polegał na oferowaniu do sprzedaży na portalach aukcyjnych i społecznościowych różnego rodzaju towarów, których nigdy nie wysyłała do klientów. Podejrzanej grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Zakupy przez Internet cieszą się olbrzymią popularnością. Niestety ta forma nabywania różnego rodzaju towarów jest szczególnie narażona na działanie oszustów i naciągaczy. Oczywiście policjanci nieustannie starają się namierzać i pociągać do odpowiedzialności sprawców takich przestępstw, jest to jednak niezwykle trudne zadanie. Przestępcy działają często z zagranicy lub na terenie całego kraju, co dodatkowo utrudnia ich wykrycie. Dlatego warto podkreślić skuteczną pracę funkcjonariuszy kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze. Dzięki ich zaangażowaniu, żmudnym gromadzeniu i analizie dowodów, internetowa oszustka, która ma na koncie 38 przestępstw, nie pozostanie bezkarna.

Od blisko dwóch lat 28-letnia mieszkanka Jawora oferowała do sprzedaży, poprzez portale aukcyjne i społecznościowe, szeroki wachlarz produktów. Było to między innymi markowe obuwie, odzież sportowa, torebki i portfele. Pokrzywdzonymi są osoby prywatne zamieszkałe w różnych częściach naszego kraju. Mechanizm jej działania był standardowy. Po wystawieniu przedmiotu na sprzedaż, zainteresowany zakupem klient wpłacał pieniądze na podane przez kobietę konto bankowe, ale nigdy nie otrzymywał towaru, a kontakt ze sprzedawcą natychmiast się urywał. Oszustka w ten sposób spowodowała straty na ponad 6 tysięcy złotych.

Sprawa jest rozwojowa. 28-letnia jaworzanka usłyszała łącznie już 38 zarzutów. Grozi jej teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony