Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Słodkie” podziękowanie dla jaworskich policjantów

Podziękowania od osób, którym się pomogło, są zawsze miłe. Przekonali się o tym policjanci z jaworskiej dochodzeniówki. Mieszkanka naszego powiatu przekazała bowiem na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze insp. Artura Bujaka „słodką” niespodziankę w ramach podziękowania za pomoc w szybkim i skutecznym załatwieniu sprawy, w której była ona osobą pokrzywdzoną.

Wielokrotnie pisaliśmy o tym, że jaworscy policjanci nie oczekują za swoją pracę specjalnych podziękowań – wykonują przecież swoje zadania zgodnie z potrzebami służby. Niemniej jednak jest nam zawsze bardzo miło, kiedy ktoś doceni zaangażowanie policjantów i poświęci swój czas, żeby napisać kilka miłych słów, czy upiec pyszny tort.

W ubiegłym tygodniu na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze insp. Artura Bujaka mieszkanka powiatu jaworskiego przekazała słodką niespodziankę w ramach podziękowania za pomoc, której udzielili jej policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego tutejszej jednostki.

Jakiś czas temu do jaworskiej komendy zgłosiła się kobieta, która miała szereg problemów z agresywnym sąsiadem i mimo upływu czasu nie mogła ich rozwiązać i odzyskać spokoju. Sprawa trafiła do wydziału dochodzeniowo-śledczego. Funkcjonariusze szczegółowo przesłuchali kobietę w charakterze pokrzywdzonej i podjęli szereg działań, dzięki którym sprawca szybko został zatrzymany i usłyszał stosowne zarzuty. Jaworski sąd zastosował natomiast środek zapobiegawczy wobec agresora w postaci tymczasowego aresztowania. Skuteczne działanie policjantów spowodowało, że pokrzywdzona odzyskała w końcu upragniony spokój oraz poczucie bezpieczeństwa.

Takie akcenty to niewątpliwie jeden z najprzyjemniejszych momentów trudnej służby policyjnej, gdy pokrzywdzeni lub uczestnicy zdarzeń dostrzegają zaangażowanie mundurowych i empatyczne podejście do każdego człowieka.

Każde przejawy uznania i sympatii ze strony mieszkańców są dla policjantów bezcenne, bez względu na to, w jakim wydziale pełnią służbę, bo świadczą o tym, że dostrzegacie i doceniacie Państwo naszą służbę. Pisemne wyrażenie wdzięczności czy podziękowanie bukietem kwiatów lub, jak w tym przypadku – przepięknym i pysznym tortem, jest zawsze bardzo miłą formą uznania dla każdego policjanta i stanowią jeszcze większą motywację do codziennej służby.

BARDZO DZIĘKUJEMY ZA DOCENIENIE NASZEJ SŁUŻBY!

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony