Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

15-latek odpowie za posiadanie narkotyków oraz za kradzież skutera

Data publikacji 11.10.2023

Ukradł skuter sprzed budynku w centrum Nowej Rudy, a w swoim pokoju ukrywał marihuanę. Gdy policjanci przyjechali do mieszkania, w którym mieszkał 15-latek, w jego pokoju znaleźli woreczek z suszem roślinnym. Funkcjonariusze odzyskali skradziony jednoślad, a narkotyki zabezpieczyli. Teraz o dalszym losie chłopca zadecyduje sąd rodzinny.

Za kradzież skutera i posiadanie narkotyków odpowie 15-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Policjanci zatrzymali chłopca w ubiegłym tygodniu, w związku z podejrzeniem dokonania kradzieży. Kilka dni temu mieszkanka Nowej Rudy zawiadomiła o kradzieży skutera. Do zdarzenia doszło w centrum Nowej Rudy, przed jednym z budynków. Pokrzywdzona wyceniła straty na kwotę 2900 złotych.

Funkcjonariusze już po kilkudziesięciu minutach ustalili, że sprawcą kradzieży może być 15-latek. Porzucony skuter znaleziony został w pobliżu jego miejsca zamieszkania. Policjanci natychmiast pojechali do mieszkania podejrzewanego o kradzież chłopca.

Podczas rozmowy z nieletnim mundurowi zauważyli w jego pokoju saszetkę, w której znajdował się susz roślinny należący do 15-latka. Wstępnie przeprowadzone badanie wykazało, że jest to marihuana. Z zabezpieczonej ilości można było przygotować blisko 140 porcji handlowych narkotyków.

O dalszym losie 15-latka zadecyduje teraz sąd rodzinny, do którego policjanci przesłali zebraną w tej sprawie dokumentację. Apelujemy do rodziców o zwiększony nadzór nad swoimi dziećmi. Monitorowanie co robią nasze pociechy w wolnym czasie, może zapobiec wielu problemom.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529

Powrót na górę strony