Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował samochodem bez wymaganych uprawnień – okazało się, że był poszukiwany

Data publikacji 11.10.2023

Miliccy policjanci zatrzymali kolejnego poszukiwanego mężczyznę – tym razem do aresztu śledczego trafił mieszkaniec Milicza, który kierował samochodem osobowym nie mając to tego wymaganych uprawnień. 38-latek będzie musiał zmierzyć się z błędami przeszłości, a za ostatnie przewinienie dopiero odpowie przed sądem.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w miniony poniedziałek w miejscowości Niesułowice w gminie Milicz. Policjanci patrolujący ten rejon zauważyli jadący samochód marki BMW, za kierownicą którego siedział dobrze już im znany z poprzednich interwencji mężczyzna. Funkcjonariusze wiedzieli, że kierujący był już wcześniej zatrzymywany za jazdę samochodem bez wymaganych do tego uprawnień.

I tym razem policjanci potwierdzili, że 38-letni mieszkaniec jednej z podmilickich wsi prowadził pojazd nie mając prawa jazdy. Ponadto w trakcie sprawdzania danych mężczyzny w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że jest on poszukiwany przez sąd celem doprowadzenia do odbycia kary pozbawienia wolności. W związku z tym mundurowi zatrzymali 38-latka i przewieźli do Komendy Powiatowej Policji w Miliczu, natomiast samochód, którym jechał, został odholowany na parking strzeżony.

Następnego dnia policjanci zgodnie z sądowym nakazem doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do zakładu penitencjarnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę. Natomiast sprawa kierowania przez mężczyznę samochodem bez wymaganych uprawnień będzie miała swój finał w milickim sądzie, a grozić mu może kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny 1500 do nawet 30 000 złotych, a także środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński
tel. 507 135 830

Powrót na górę strony