Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyjątkowe spotkanie z młodzieżą zorganizowane m.in. przez policjantów

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Kostomłotach wspólnie z partnerami zorganizowali w minionym tygodniu spotkanie profilaktyczne dla uczniów klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej. Policjanci oraz przedstawiciele instytucji, które działają na rzecz zdrowego stylu życia i bezpieczeństwa, wiele pracy oraz czasu poświęcają na działania profilaktyczne skierowane do dzieci i młodzieży w myśl zasady - lepiej zapobiegać niż leczyć.

W minionym tygodniu w Gminnym Ośrodku Kultury w Kostomłotach odbyło się niezwykłe spotkanie z młodzieżą klas siódmych i ósmych, którego celem było promowanie zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień, pokazanie alternatywy w spędzaniu czasu wolnego oraz uświadomienie negatywnych konsekwencji zachowań ryzykownych.

Inicjatywa ta doszła do skutku, dzięki współpracy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, Posterunku Policji w Kostomłotach, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Środzie Śląskiej, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kostomłotach, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kostomłotach oraz OSP z Kostomłotów.

Każdy z prelegentów omówił właściwy sobie blok tematyczny: zdrowy i higieniczny tryb życia z dużą dawką aktywności fizycznej, konsekwencje prawne i zagrożenia społeczne związane z sięganiem po narkotyki i substancje psychoaktywne, instruktaż z udzielania pierwszej pomocy, uzależnienie od gier komputerowych, Internetu i social mediów, a także zabawy z alko i narkogoglami.

Młodzież chętnie angażowała się w dyskusję oraz uczestniczyła w zajęciach praktycznych z udzielania pierwszej pomocy. Najodważniejszych uczniów Kierownik Posterunku Policji w Kostomłotach starszy aspirant Dominika Hauke uhonorowała symbolicznymi medalami. Na wszystkich uczestników spotkania czekały pamiątkowe gadżety oraz poczęstunek.

Tego rodzaju prelekcje cieszą się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ są inne niż zwykle. Takie spotkania to świetna okazja, aby porozmawiać o bezpieczeństwie i dotrzeć do młodzieży szkolnej w nieco niekonwencjonalny sposób.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej
tel. 693 726 093

  • spotkanie policjantów z młodzieżą
  • spotkanie policjantów z młodzieżą
  • spotkanie policjantów z młodzieżą
  • spotkanie policjantów z młodzieżą
  • spotkanie policjantów z młodzieżą
  • spotkanie policjantów z młodzieżą
Powrót na górę strony